Класифікація та особливості зварювальних апаратів

Не секрет, що без зварювального апарату сучасний світ був би недосконалий. Без їх застосування він не був би так практичний з одного боку і така гарна з іншого. У той же час, покупка зварювального апарату досить копітка заняття. Без знання їх основних технічних параметрів, покупка може принести розчарування.

 

Сварочный апарат ПатонОтже, всі зварювальні апарати відразу слід розділити на апарати виробничого і побутового призначення. Функція в тих і інших однакова, але можливості і експлуатаційні характеристики різні.
Всі зварювальні апарати ділять на основні три види: трансформаторні, випрямні і інверторні. Також виділяють підвиди, наприклад напівавтоматичні, зварювальні апарати з бензиновими або електричними генераторами і ін

Зварювальні апарати трансформатори

Зварювальні апарати трансформатори перетворять змінну напругу вхідної мережі, в змінну напругу для електрозварювання, тим самим створюючи замикання і забезпечення самого процесу зварювання при торканні електродом поверхні.

До переваг трансформаторного зварювального апарату слід віднести його відносно високий ККД 70-90%, простоту у використанні, надійність і невисоку вартість.

Недоліки трансформаторного апарату в тому, що дуга горіння нестабільна що прямо впливає на якість зварного шва. При такій зварюванні необхідно використовувати електроди, які здатні працювати на змінному струмі. Трансформаторні зварювальні апарати не придатні для роботи з нержавіючої сталлю і кольоровими металами. При їх використанні сильно відчувається просадка мережі, а напруга при використанні електрода діаметром 3 мм дуже високо і може досягати 7 і більше кВт.

Трансформаторні зварювальні апарати відрізняються досить низькою ціною, їх маса і габарити прямо залежить від потужності агрегату. Найчастіше їх використовують для проведення грубих зварювальних робіт, шов зварювання не надто чіткий, а сам процес супроводжується бурхливим виділенням іскор.

Трансформаторні зварювальні апарати працюють від однофазної і трифазної мережі. Трифазні апарати також можуть працювати від однофазної мережі. Їх широко застосовують в побутових умовах.

Зварювальні випрямлячі

Зварювальні апарати випрямлячі - це апарати, що перетворюють змінну напругу мережі в постійну напругу електрозварювання. Такі зварювальні апарати більш практичні і більш функціональний.

Використання постійного струму забезпечує таким зварювальних апаратів надійність запалювання зварювання і стабільність самої дуги зварювання. Зварювальний шов рівніший в порівнянні з трансформаторної зварюванням.

Випрямні зварювальні апарати застосовують для робіт зі звичайною сталлю, а також застосовують для зварювання нержавіючої сталі і кольорових металів. При такому способі зварювання кількість іскор набагато менше, а сам процес відбувається набагато легше, якість шва високе.

До недоліків випрямної зварювальної системи можна віднести високу вартість таких апаратів, високу масу, сильне відчуття зниження напруги мережі при його роботі.

Інверторні зварювальні апарати перетворюють постійний струм в змінний. Такі зварювальні апарати мають найвищими зварювальними характеристиками і відповідно мають найвищу якість

самого зварювання. Сварочный аппарат Фрониус

Управління інверторних зварювальних апаратів здійснюється за допомогою мікро -електропроцесоров, за рахунок цього процес зварювання управляємо і зручний для майстра.

Зварювальні інвертори

 

Інверторні зварювальні апарати мають широкий спектр застосування і класифікуються за різними категоріями, а саме:

-для ручного дугового зварювання;

-для аргонно-дугового зварювання з допомогою не плавляться,;

-для напівавтоматичного зварювання за допомогою застосування захищених газів і зварного дроту;

- універсальні апарати, що працюють як ручна, так і аргонно-дугове зварювання;

- апарати напівавтомати для роботи в ручному і напівавтоматичному режимах;

- зварювальні апарати для повітряно - плазмового різання.

До основних позитивних особливостей використання інверторних зварювальних апаратів слід віднести високий ККД 95%, легкість і малогабаритність, з коефіцієнтом потужності на рівні 0,99. При використанні електрода діаметром 3 мм споживана потужність не перевищує 4 кВт (в трансформаторних 6-7 і більше КВт).

Інверторні зварювальні апарати придатні для роботи з різного роду матеріалом, включаючи нержавіючу сталь і всі види основних кольорових металів. Ці апарати адаптовані для тривалих робіт, не вимагають ніяких технологічних зупинок для свого охолодження.

Тривалий час роботи в заданому режимі потужності становить 80%. Це дуже високий показник. Цей показник для апаратів побутового рівня може становити 10%. Цей параметр зварювальних апаратів незалежно від типу є одним з ключових. При покупці звертайте на це увагу.

Моделі інверторних зварювальних апаратів оснащені плавним регулюванням режимів зварювання, широким діапазоном напруги і струму. Регулювання інтервалу струму може здійснюватися в межах від 2-3А то 1 і більше тисяч А. Цей показник важливий, особливо при застосуванні малого струму, коли зварювання виконується на дому і коли необхідно працювати з матеріалом товщиною до 2 мм.

До недоліків інверторних зварювальних апаратів слід віднести його високу вартість, а також високу вартість ремонтних робіт в разі потреби. До них повішені експлуатаційні вимога. Зварювальні апарати такого типу не придатні для робіт при температурі нижче -15®С., Вони чутливі до пилу і вологості.

Зварювальні напівавтомати - це агрегати, які застосовують в зварювальних роботах великих масштабів з використанням захищених газів (пропан, наприклад). Замість звичайних електродів використовують спеціальну зварювальний дріт з автоматичною подачею.

Сварочный полуавтоматы

Зварювальний напівавтомат складається з джерела струму, блоку управління, блоку подачі дроту, пальники та системи подачі газу з усією притаманною в цьому випадку вимірювальної атрибутикою. Джерелом струму в свою чергу використовують ті ж випрямлячі або інвертори. Як і в варіантах представлених вище, використання інверторних джерел струму, робить такі напівавтомати якіснішими в застосуванні і з можливістю проводити зварювальні роботи з простий і нержавіючої сталлю, а також з кольоровими металами.

Зварювальні напівавтомати

Зварювальні напівавтомати - це зварювальні апарати для частого професійного використання в цехах і виробництвах. У той же час вони відмінно вписалися в побутовий рівень. Їх здатність працювати з металом товщиною до 1,5 мм робить їх просто незамінними на СТО, де здійснюють ремонт кузовів автомобілів і інших об'єктів.

Для покупки зварювального апарату необхідно чітко знати сферу його застосування, тоді ваша покупка стане корисною і принесе вам тільки задоволення від процесу.

Раджу купувати зварювальні апарати незалежно від потужності і цілей застосування в перевірених постачальників, які є дилерами, а не просто перекупниками. Наприклад, ТД «Укрсервіс», є дилером багатьох виробників зварювальних апаратів світового рівня.

Торговий дім «Укрсервіс» має висококваліфікований персонал, свій інтернет магазин, потужну матеріально-технічну базу і власну сервісну службу.

04.11.2016 09:54:38
0
1365

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Що таке газовий редуктор і для чого він потрібен

Що таке газовий редуктор і для чого він потрібен

Редуктор - незамінний елемент для зварювального апарату У процесі зварювання робочий тиск зварювального апарату і газу в балоні відрізняються між собою. Для того, щоб забезпечити оптимальну роботу устаткування, використовують спеціальний регулятор. Основне призначення зварювального редуктора – зниження вихідного тиску газу з камери і підтримання його оптимального ..

31.05.2019
0
2290