Як працює свердлильний верстат і для чого він потрібен?

Коли виникає потреба просвердлити отвори в деталях з різних матеріалів, використовують свердлильный верстат. Це пристрій відноситься до групи металорізальних інструментів, які застосовують з метою отримання наскрізних або глухих отворів. Також воно підходить для розточування отворів, нарізування внутрішньої різьби, зенкування.

Свердлильний верстат: що це?

Основною відмінністю приладу від інших схожих інструментів для отримання отворів є те, що він здатний якісно і швидко впоратися з отриманням великих обсягів ідентичних заготовок. Стаціонарні моделі свердління металу мають кілька варіантів конструкції. Вони бувають вертикальні, похилі, автомати, напівавтомати, багатошпиндельні напівавтомати або горизонтальні.

Необхідно знати, як працює цей пристрій. Принцип дії полягає в тому, що за рахунок свердла, яке є ріжучим елементом, відбувається зняття стружки з матеріалу. Функціональні можливості приладу залежать від встановлених на нього насадок. Експлуатація на малих обертах забезпечує якісну різьблення, зенкування, зачистку.

Сфера застосування, функції обладнання для свердління отворів

Більшість моделей відноситься до промислового типу. Якщо потрібен свердлильний верстат для домашньої майстерні, варто звернути увагу на вертикальні моделі. Перед покупкою необхідно визначитися як часто і з якою метою буде використовуватися інструмент. Від цього буде залежати мінімальний набір функцій, які безпосередньо впливають на ціну інструменту настільного виконання. Критерії вибору пристрою:

 • потужність - побутові моделі діапазоном 250-1000 Вт, інші ставляться до професійного обладнання;
 • можливість регулювання обертання ріжучої деталі може досягати 450-3000 об / хв;
 • діаметр патрона, свердла безпосередньо залежить від призначення;
 • виліт свердла 100-200 мм;
 • стійку основу.

Живлення електродвигунів здійснюється від мережі 220-380В. Запуск відбувається за допомогою кнопки. Прилади з можливістю нарізати внутрішню різьбу комплектуються реверсивним запуском двигуна.

Правила безпеки

Робота з пристроєм може бути пов'язана з травмонебезпечними ситуаціями. Щоб уникнути ризику, слід дотримуватися таких правил:

 1. використовуйте спецодяг;
 2. перевірка міцності закріплення заготовки, свердла;
 3. плавне проведення операцій;
 4. уникайте виконання змащування і охолодження свердла вологою ганчіркою;
 5. не можна гальмувати патрон руками;
 6. не залишайте робоче місце до повної зупинки інструмента;
 7. неприпустимо налаштовувати параметри під час роботи;
 8. не видаляйте стружку повітрям.

Забороняється експлуатація несправного або зношеного обладнання. При раптовому відключенні електроенергії слід негайно вимкнути електродвигун.

Де купити хороший свердлильний верстат з гарантією і за вигідною ціною в Україні?

ТД «Укрсервіс» пропонує купити недорогі якісні свердлильні верстати від торгової марки Vulkan, яка є власним брендом інтернет-магазину. Від функціональних можливостей приладу безпосередньо залежить, скільки він буде коштувати.

 

27.09.2019 11:03:09
0
1658

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

ТОП-6 порад, як правильно вибрати торцювальну пилку

ТОП-6 порад, як правильно вибрати торцювальну пилку

Пила торцювальна - потрібний інструмент для дому або майстерні Торцівка – дуже поширений будівельний інструмент, який знаходить широке застосування не тільки в столярній справі, але також при виконанні багатьох інших монтажних та оздоблювальних робіт. Вона дозволяє з легкістю виконати рівний прямий зріз по дереву, металу, пластику, алюмінієвого профілю і т.д. Залежно від..

19.10.2018
0
1015
Термофен: принцип роботи і сфера застосування

Термофен: принцип роботи і сфера застосування

Термофен - інструмент для сушки і пайки Промисловий електрофен – дуже поширений будівельний інструмент, який зовні схожий на косметичний аналог, проте по температурі і потужності нітрохи не поступається паяльній лампі. Його конструкція проста і зручна, а різні насадки дозволяють з легкістю впоратися з безліччю завдань в будівництві, ремонті та в побуті. Для чого пот..

22.02.2019
0
1305
Який купити шурупокрут: електричний або пневматичний?

Який купити шурупокрут: електричний або пневматичний?

Шуропокрут – ручний інструмент, оснащений муфтою-регулятором обертального моменту. Він виконує наступні завдання: відкручування / закручування шурупів, саморізів; виконання свердління отворів свердлом, доповненим кулачковим патроном; свердління зі свердлами, оснащеними шестигранними хвостовиками. Головний критерій класифікації, ключова відмінність виробів - тип живле..

13.05.2019
0
779
Найпопулярніші виробники болгарок (КШМ)

Найпопулярніші виробники болгарок (КШМ)

Кращі виробники болгарок Болгарка — це спеціалізований будівельний інструмент, який застосовується для різання кам'яних порід або металу. Більш того, прилад може використовуватися для шліфування або зачистки під час облицювальних ремонтних робіт. Робочим елементом устаткування є ріжучі диски, які призначені для виконання певного завдання. Яка болгарка краще за якістю Будіве..

27.03.2020
0
3992
Кращі свердлильні верстати - рейтинг 2020 року

Кращі свердлильні верстати - рейтинг 2020 року

Для того, щоб просвердлити отвір, прийнято використовувати дриль. І, незважаючи на те, що цей інструмент може відрізнятися високою потужністю, не у всіх ситуаціях його використання доцільне. Свердлильний верстат – вибираємо правильно Свердлильний верстат — пристрій, який використовується для свердління глухих або суцільних отворів. Від звичайної дрилі він відрізняється, ..

22.05.2020
0
1350