Термофен: принцип роботи і сфера застосування

Термофен - інструмент для сушки і пайки

Промисловий електрофен – дуже поширений будівельний інструмент, який зовні схожий на косметичний аналог, проте по температурі і потужності нітрохи не поступається паяльній лампі. Його конструкція проста і зручна, а різні насадки дозволяють з легкістю впоратися з безліччю завдань в будівництві, ремонті та в побуті.

Для чого потрібен будівельний фен:

 • Поклейка автовінілів, робота з автомобільною шумо-, віброізоляцією;
 • Видалення старих шарів фарби з різних поверхонь;
 • Сушка пофарбованих поверхонь;
 • Реставрація, формування, пайка виробів з пластмаси;
 • Зварювання та різання лінолеуму;
 • Розігрів, розморожування, стерилізація;
 • Обробка дерева.

Будівельний фен працює від мережі. При цьому він набагато безпечніше паяльної лампи, не формує відкрите полум'я і не споживає горючі речовини (наприклад, бензин).

Принцип роботи технічного фена

Робота термофеном не вимагає особливих навичок, а принцип його дії досить простий і зрозумілий. В основі конструкції розташовується спіраль і вентилятор. При підключенні до мережі спіраль нагрівається до необхідної температури, а вентилятор направляє потік гарячого повітря в точно задану область. Хороший термофен має потужність не нижче 1,6 кВт. При цьому температура повітря досягає більше 500-600 ° C

Різні насадки на будівельний фен для різних робіт

Залежно від конструкції і основного призначення можна виділити наступні насадки для термофена:

 • З широким соплом (для нагріву і видалення залишків фарби);
 • У вигляді дзеркального кільця з екраном (для роботи з пластиковим і мідними трубами);
 • Кругле сопло (для точкового нагріву певних областей);
 • «Розплющена» насадка для поліпропілену і поліетилену;

В окрему категорію можна виділити насадки для зварювання прутком, пайки пластикових труб, для полімерних швів. Така різноманітність насадок істотно розширює сферу застосування професійних фенів, перетворюючи їх в незамінний пристрій не тільки в побуті, але і в промислових масштабах.

Безпечна робота з термофеном

З огляду на, яка температура роботи будівельного фена, перед експлуатацією необхідно розібратися, як користуватися термофеном, а також вивчити основні правила безпеки. Прилад суворо забороняється використовувати в якості звичайного фена, направляти на людей або тварин. Не можна торкатися до гарячого сопла або закривати його під час роботи, вставляти в сопло сторонні предмети. З метою особистої безпеки краще використовувати спецодяг.

Перед чищенням і зберіганням пристрій повинен охолонути. Для зберігання найкраще підійде сухе місце, подалі від легкозаймистих рідин і газів.

ТД Укрсервіс - кращі технічні фени за цінами від виробника

Інтернет магазин ТД Укрсервіс пропонує купити термофен для пайки, а також технічні фени MetaboBoschСтальSteinel за найвигіднішими цінами і з оперативною доставкою по всій території України. В асортименті виключно оригінальна і сертифікована продукція, з повним пакетом необхідної документації.

 

22.02.2019 09:30:59
0
1067

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Як працює свердлильний верстат і для чого він потрібен?

Як працює свердлильний верстат і для чого він потрібен?

Коли виникає потреба просвердлити отвори в деталях з різних матеріалів, використовують свердлильный верстат. Це пристрій відноситься до групи металорізальних інструментів, які застосовують з метою отримання наскрізних або глухих отворів. Також воно підходить для розточування отворів, нарізування внутрішньої різьби, зенкування. Свердлильний верстат: що це? Основною відмінн..

27.09.2019
0
1503
Як вибрати термофен?

Як вибрати термофен?

Термофен – пристрій, який необхідний професійному будівельнику і є незамінним в побуті. Без нього не впоратися тим, хто затіяв глобальний або навіть невеликий ремонт. Щоб з'ясувати, який технічний фен краще купити, потрібно знати особливості його конструкції, основні функції, правила використання. Для чого потрібен термофен? Технічний фен – спеціальний прилад, що доз..

12.06.2020
0
769