Застосування джерел безперебійного живлення в побуті


Ми всі звикли до того, що джерела безперебійного живлення застосовуються в поєднанні з оргтехнікою. В принципі це так і є. Але що робити, коли в самий так сказати не потрібний момент пропала електрика, води в будинку немає, так як система подачі перестала працювати. У будинку ставати холодно, так як опалювальний котел не працює, вірніше він може горіти, але тепло не поширюється по мережі. Якраз в цих та в багатьох інших випадках на допомогу приходить старий наш знайомий джерело безперебійного живлення (ДБЖ ). Приклад його використання в опалювальній системі - це тільки приклад. ДБЖ широко використовуються в медичних і наукових установах, музеях, архівах та інших місцях, де високий ступінь важливості безперервного наявності електроенергії.
Основне призначення ДБЖ – це підтримка в певному проміжку часу напруги за рахунок акумуляторної батареї. Від того який саме проміжок часу здатний підтримати харчування джерело і з яким струмом, залежить клас і потужність самого приладу і акб. Далі розглянемо загальні характеристики і особливості ДБЖ і акумуляторів.

Для чого потрібен безперебійник?

Отже, ДБЖ застосовують в разі відключення електрики для забезпечення безперебійної роботи газових, твердопаливних котлів, циркуляційних насосів системи опалення будинку або квартири, а також для запобігання виникнення будь-яких аварійних ситуацій пов'язаних з цим неприємним явищем. Тут я думаю, з теорією все зрозуміло.
Питання про покупку ДБЖ безумовно лежить на плечах самого покупця. У опцію котла, насоса або іншого приладу бесперебойник не входить. Тому, якщо ви цінуєте комфорт і цінуєте свої гроші в разі екстрених ситуацій я, все ж знаходжу цю опцію абсолютно необхідною і необхідною.
Далі, вирішивши, що вам такий прилад необхідний, виникає питання вибору моделі, яка б відповідала вимогам ваше речей домашнього вжитку і була б з нею сумісною. З одного боку потужності повинно вистачати на покриття енергії, що витрачається вашого, наприклад, котла, а з іншого боку вивалювати купу коштів на потужність ДБЖ, яка в подальшому буде зайвою також не доцільно.
Відразу зазначу, що джерело можуть бути як наділені функцією випрямляча так і не мати такої функції. У першому випадку ДБЖ з випрямлячем, крім джерела автономності харчування служать як своєрідний запобіжник від можливих перепадів напруги.

Одним з головних показників, який визначає вартість джерела, є його здатність, як можна довше автономно підтримувати роботу приладів вашого будинку або квартири. Чим вище здатність служити альтернативним джерелом, тим вище потужність самого акумулятора (вимірюється а Ач). В даному випадку тут все як у звичайного акумулятора, тільки окремо акумулятор служить для запуску двигуна, наприклад, а в поєднанні з ДБЖ для підтримки роботи різних систем будинку або офісу без електроенергії.
Щоб правильно підібрати ДБЖ для дому, квартири або офісу необхідно знати параметри техніки, з якою доводиться мати справу.

Основні характеристики ПБЖ

Основними параметрами ДБЖ, що визначає його якість і здатність є його тип, напруга (V), струм заряду батареї (А), потужність (Квт) і здатність генерувати правильну (або чисту) синусоїду. Наявність чистої синусоїди є одним з головних властивостей джерела, що визначає його довговічність, а також довговічність обладнання, до якого з яким він надалі буде сумісний. Звичайно, розуміють фахівці можуть заперечити, що ИПБ в чистому вигляді не генерує струм 100% з правильною синусоїдою. Це відбувається через те, що саме устаткування, яке приєднане до нього, не дає цього зробити. Але все ж, струм, що генерується ДБЖ повинен бути максимально, відповідати до правильної синусоїдою. Більш детально на цю тему є безліч статей в павутині.

На що звернути увагу при покупці ДБЖ?

Купуючи ДБЖ, зверніть увагу на те, що б в паспорті була позначена саме правильна синусоїда у вигляді лінії. Все інше - це не синусоїда. Прилади з ідеальною синусоїдою найбільш підходять для котлів, насосів, серверів та інших приладів. Зазначу, що не вся техніка чутлива до синусоїді. Тому, якщо складності з розумінням завжди запитуйте консультанта. Більше інформації на цю тему можна знайти в всесвітній павутині або безпосередньо проконсультуватися у продавця.

 

Основні типи безперебійників

На ринку України представлені три типи ДБЖ. Це on-line, off-line і лінійно - інтерактивні.

On-line - це найсучасніші джерела, які існують в світі на сьогоднішній день. Суть їх конструкції в тому, що вони мають функцію подвійного перетворювача. Перш за все, напруга перетвориться в постійну, а потім з постійного на змінний. Простіше кажучи, не важливо, який показник струму на вході, на виході буде той показник, який необхідний. Природно, простота і надійність коштують дорого, але зате надійно.

Оff-line - варіант більш бюджетний, але наділений не такою функцією як попередник. В даному варіанті, яка напруга зайшло на вході, таке ж напруга вийшло на виході. У разі, якщо напруга виходить за межі можливостей ДБЖ в роботу включається інвертор, який починає черпати енергію з акумулятора, тим самим перетворюючи її наприклад з 12В наприклад в 220В. При придбанні блока такого типу необхідно врахувати фактор ідентичності входу і виходу енергії. Це говорить про те, що якщо ви впевнені у стабільності величини напруги у вашому будинку, то прилад підходить. Якщо ж виникне випадок, коли напруга буде досягати точки скажімо 250 В, при нормі 220 то тут можуть виникнути проблеми. При постійному підвищеній напрузі котел або насос згодом можуть вийти з ладу.

Лінійно інтерактивні прилади працюють за тим же принципом, що й прилади Оff-line, але на відміну від нього мають вбудований випрямляч (стабілізатор) напруги. Суть його роботи я думаю зрозуміла. Стабілізатор вирівнює напругу в разі відхилення в ту або іншу сторону. У разі якщо сила напруги виходить за межі його можливостей, тоді в роботу включається акумулятор.

 

Різновиди батарей в джерелах безперебійного живлення


При виборі ДБЖ, велике значення має тип застосовуваної акумуляторної батареї. Існують два основних типи батарей даного призначення. Перший тип - це AGM – технологія (свинцево-кислотні) і другий тип - GEL – технологія (гелієві).

Основна їхня відмінність в терміні служби акумулятора. У першому варіанті акумулятор служить від 6 до 10 років, у другому від 10 до 15 років. Природно, вартість акумуляторного типу вище свинцево - кислотного.

Перевага ДБЖ гелієвим акумулятором ще в тому, що він не боїться повної розрядки. Цей фактор ніяким чином не вплине на його працездатність в подальшому. У випадку зі свинцево-кислотними акумуляторами, розряд нижче допустимої межі або повний розряд може призвести до того, що його працездатність не відновилася.
При виборі ДБЖ і батареї важливий показник часу його автономної роботи. Для цього необхідно правильно підібрати ємність акумулятора і, відповідно потужність самого ДБЖ. Тут все просто, наприклад потужність котла - 100Вт, потужність ДБЖ - 12 Вт, потужність батареї АКБ - 40 Аг, ККД зазвичай 0,7-0,8. Для того, щоб підрахувати час автономної роботи вашого котла без централізованого електрики необхідно ККД (0,7) розділити на потужність котла (100Вт), далі помножити на потужність самого ДБЖ (12Вт), потім помножити на ємність АКБ (40А). В результаті отримаємо результат 3,36 години. При тих же параметрах але за умови, що ємність 100Аг - час автономної роботи котла буде складати більше 7 годин.

Купівля ДБЖ ні чим не відрізняється від покупки іншої техніки або приладів. Необхідність ДБЖ обумовлена ​​необхідністю якомога довше продовжити службу котла або насоса, виключити дискомфорт, який може виникнути в результаті відсутності електрики. Купувати ДБЖ бажано в перевірених і сертифікованих торгових точках або інтернет магазинах.

Лідером в Україні з продажу та сервісного обслуговування джерел безперебійного живлення для будинку, офісу або виробництва є Торговий дім «Укрсервіс», якщо Ви хочете отримати консультацію з приводу ДБЖ - телефонуйте, наші менеджери підберуть для Вас оптимальний варіант.

27.01.2017 16:38:46
0
3064

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Який мережевий подовжувач краще вибрати для будинку

Який мережевий подовжувач краще вибрати для будинку

  Довжина електромережевого кабелю Одним з найбільш популярних критеріїв, на які спирається більшість покупців при виборі подовжувача для приватного будинку або невеликої квартири, є звичайно ж довжина мережевого кабелю. Як правило, подовжувач купують для будь-яких конкретних цілей: підключити телевізор, холодильник або морозильну камеру. У таких випадках необхідно якомога точ..

10.02.2020
0
1130
LED прожектори: що це, як працює і де застосовується

LED прожектори: що це, як працює і де застосовується

Що таке світлодіодний прожектор Світлодіодний прожектор - освітлювальне обладнання, джерелом світла якого є світлодіоди. Це невеликі напівпровідникові пристрої, що випромінюють спрямований потік світла вузького спектра. Їх кількість в LED лампі, як правило, залежить від її потужності і може сягати від пари десятків до декількох сотень і навіть тисяч. Даний тип освітлення практично не ви..

15.05.2020
0
1179