Генератори: різновиди, особливості, як вибрати генератор

Частина 1.

Генератори, їх застосування та особливості використання.

Останніх кілька років в Україні існують постійні перебої з електроенергією. Найчастіше вона відсутня тоді, коли вона потрібна на найбільше. Особливо гостро проблема з перебоями електроенергії стоїть у підприємств, в медичних установах. У домашніх умовах також відчувається дискомфорт. Всім ця історія набридає і многіепрінімают рішення про покупку електрогенератора.

Електрогенератор - це свого роду міні-електростанція працює на паливі. Генератори застосовують де завгодно від будинку до підприємства. Особливо їх застосування важливо в умовах військових дій, складні метеоумови чи інших надзвичайних ситуаціях. Також використовують як основне джерело світла. Наприклад, у мене в Карпатах є невеликий будиночок. Електрики там немає. Зате є 2-х кіловатний генератор, потужності якого цілком вистачає для поточних потреб.


Для того щоб визначиться з вибором генератора необхідно знати для чого він вам потрібен. Від цього залежить те якої потужності вам необхідний генератор.

При роботі генератора розрізняють навантаження активні і реактивні. Активні навантаження - це використання як джерела світла від лампочок, як нагрівач для обігріву приміщення або для електроплитки. В цьому випадку арифметика проста, підсумовуємо всю споживану електроенергію підключеними приладами і ви отримаєте плановану споживану потужність.


Для реактивних навантажень, таких наприклад, як використання дрилі, насоса в колодязі, холодильника, комп'ютера, принтера необхідно враховувати той факт, що частина електроенергії буде спрямована на електромагнітні поля. Це означає, що електроенергії буде використовуватися на 20% більше. Іншими словами пусковий напруга завжди вище, ніж при роботі в штатному режимі. Початкове пусковий напруга триває всього частку секунди, але потужності генератора повинно вистачити на ці споживані спалаху. При покупці необхідно знати яке стартову напругу здатний витримати генератор.

Електрогенератори для побутового використання і для використання, для будь-яких робіт відрізняються один від одного. Одна справа необхідно підключити світло, а інша справа необхідно підключити зварювальний апарат. Для зварювальних і інших, будь-яких робіт необхідні спеціальні генератори, які більш потужні і розраховані на приєднання таких пристроїв.


Підсумок простий

Для вибору необхідної потужності генератора визначитеся для яких цілей він вам необхідний. Якщо для забезпечення світла - це один варіант, якщо для світла і інших потреб - тут необхідний зовсім інший більш потужний електро- генератор. Завжди розповідайте фахівцям в магазині, для чого він вам потрібен. Вам обов'язково допоможуть розібратися.

Як будь-який організм, так і електрогенератор має своє серце. Зрозуміло, що в електрогенераторі - це двигун. Двигуни генераторів по виду використовуваного палива бувають дизельні і бензинові генератори.

На тривалість роботи двигуна мініелектростанції впливає його ресурс. Ресурс двигуна - це його здатність генерувати електрику протягом певного часу.

Електрогенератор - це блок, який виробляє електрику. Залежно від того який тип електрогенератора залежить ступінь використання та застосування самої мініелектростанції. Генератори бувають синхронні і асинхронні. Конструкція синхронного генератора складання, так як його ротор використовує котушки індуктивності.

Генератор Вулкан 2 кВт

Синхронні генератори менш точні, але це не заважає використовувати їх при аварійному відключенні електрики в офісі, будинку чи іншому об'єкті. Синхронні генератори добре проявили себе в підключенні різного роду електроінструментів і електродвигунів з реактивним напругою до 65% від свого номінального споживання. Вони набагато легше, здатні перенести пускові напруги і можуть до 1 секунди видавати струм напругою в 3-4 рази вище від номінального. Електроенергія, що виробляється синхронними електрогенераторами, вважається більш якісною.

Асинхронний електрогенератор електрогенератора набагато простіше сконструйований. Конструкція його ротора нагадує звичайний маховик. Такий генератор надійніше. Він захищений від попадання бруду, вологи і пилу.

З огляду на, що асинхронні електрогенератори більш прості в конструкції, вони здатні витримувати короткі замикання (робота зварювального апарату по суті таким є) і більш стійкі до перепадів. Вихідна напруга цих генераторів має плавну синусоїдальну хвилю, завдяки чому напруга підтримується більш точно. Саме такі електрогенератори можна використовувати для роботи зварювальних апаратів.

Мініелектростанції з асинхронними електрогенераторами використовують як в промислових цілях, де можливе використання приладів, які чутливі до подаваемому напрузі, а також і в інших цілях, таких як підключення медичних приладів, оргтехніки, де стабільність подачі напруги дуже важлива.


Вони відмінно проявили себе при підключенні до них різного роду ламп розжарювання, електрообігрівачів, електроплит, чайників та ін. До цих генераторів можливе підключення приладів з реактивними електродвигунами, але з напругою не вище 30% від номіналу. При підключенні індуктивних завантажень запас потужності повинен бути до 4-х разів більше. Завдяки своїй конструкції, генератор має ступінь захисту ip 54 і не вимагає технічного обслуговування. Наявність перезавантажень в роботі бензинового або дизельного генераторів неприпустимо.


Перейти до Частини 2 статті про генератори

01.09.2016 12:52:33
0
1886

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Який мережевий подовжувач краще вибрати для будинку

Який мережевий подовжувач краще вибрати для будинку

  Довжина електромережевого кабелю Одним з найбільш популярних критеріїв, на які спирається більшість покупців при виборі подовжувача для приватного будинку або невеликої квартири, є звичайно ж довжина мережевого кабелю. Як правило, подовжувач купують для будь-яких конкретних цілей: підключити телевізор, холодильник або морозильну камеру. У таких випадках необхідно якомога точ..

10.02.2020
0
1061
Перший запуск генератора

Перший запуск генератора

Як правильно підготувати генератор до роботи “з коробки”. Запуск будь-якого генератора необхідно завжди виконувати без підключеного навантаження. После того как генератор начал работать равномерно на холостых оборотах, подключаем нагрузку. Послідовність дій при першому пуску: Відкриваємо коробку, дістаємо генератор. В першу чергу, заливаємо мастило до необхідного рівня..

06.10.2022
1
6491