Типи молотків: слюсарний, столярний, кувалда, киянка

 

Молоток — ручний ударний тип інструменту, без якого не проходять жодні ремонтно-монтажні роботи. Прилади діляться на універсальні або спеціальні в залежності від спектру завдань, які вони виконують. Для того, щоб вибрати відповідну модель для побутового або професійного користування, слід розібратися в їх різновидах та особливостях.

Молоток — кращий інструмент для будинку або майстерні

Сучасний будівельний ринок переповнений різними моделями приладу, які відрізняються між собою конструкцією, матеріалом виготовлення та функціональним застосуванням. Стандартно молоток випускається з дерев'яною ручкою і голівкою. Ці два елементи повинні бути максимально з'єднані між собою для ефективного виконання будівельних або ремонтних робіт. ККД інструменту оцінюється в 70-97% в залежності від типу приладу. Дана величина практично недосяжна для сучасних ударних машин.

Конструкцію головки складає:

  1. Носок — клиноподібна тильна сторона інструменту. Іноді носок має округлу форму або виконаний у вигляді ластівчин хвіст.
  2. Бойок — головна ударна частина, випускається в квадратному, прямокутному або круглому поперечному перетині.
  3. Всад — забезпечує надійне кріплення рукоятки і головки. Отвір збільшується від центру вгору, чим виключається зісковзування елементів.

Голівка виготовляється з різних матеріалів в залежності від сфери застосування.

Слюсарний

Класичний варіант інструменту, який складається з металевої головки і дерев'яної рукоятки. Іноді можна зустріти обгумовані рукоятки для збільшення ударної сили і зручності користування. Слюсарний молоток використовують для забивання цвяхів, ручного згинання металевих листів. Вони можуть бути різних розмірів і форм. Класифікується прилад за вагою: побутової слюсарний молоток важить до 500 гр., а професійний — до 2 кг.

Столярный

Виріб відрізняється високою точністю ударної сили. Інструмент складається з роздвоєного бойка з одного боку, і плоского — з другої. Це монтажний молоток, який незамінний при виконанні столярних робіт, таких як забиття цвяхів і їх висмикування. Маса голівки столярного молотка варіюється від 100 до 800 г.

Киянка

Інструмент використовується для делікатної роботи з матеріалами, які не вимагають великої ударної сили. Голівка киянки може бути гумовою або дерев'яною. Киянку с гумовим бойком вибирають для складання меблів, укладання ламінату або реконструкції капота автомобіля. Більш того, гумовий молоток-киянка застосовується для укладання плитки, в зв'язку з підвищеною крихкістю матеріалу.

Дерев'яну головку киянки виготовляють з берези, дуба, в'яза, бука. Його цільове призначення — це обробка матеріалів середньої щільності. Інструмент не пошкоджує поверхню, при цьому гарантує високу точність удару.

Кувалда

Виріб з найвищим показником ударної сили. Вона незамінна при монтажі і демонтажі міцних конструкцій. Також її застосовують для розбивання каменів і обробки металу. Пристрій кувалди нагадує класичний молоток. Її відмінність полягає в подовженою ручці з завужені кінцем. Така особливість рукоятки забезпечує безпеку оператору, при випадковому промаху, виріб просто вилетить з руки, але не потягне за собою працівника. Вага  кувалди досягає 16 кг, а довжина рукоятки 1,2 метра. У ТД Укрсервіс можна купити гостроносу кувалду вагою 5 кг з довжиною ручки 70-90 см. Також у продажу доступні тупоносі моделі.

Купити молотки в Україні

В ТД «Укрсервіс» представлений широкий асортимент ударних інструментів. Клієнти можуть купити ручний молоток для дому або майстерні від світових виробників. У каталозі представлені наступні бренди: JUCOMIOLSTANLEYTruperWhirlpower. Інтернет-магазин є офіційним дилером представлених марок. Фахівці компанії допоможуть підібрати підходящу модель вироби і підкажуть ціну на молоток слюсарний, столярний, киянку або кувалду.

Порівняти ціни на молотки і кувалди

14.02.2020 11:00:09
0
3666

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Інструменти WERA: огляд асортименту

Інструменти WERA: огляд асортименту

Будівельні роботи не обходяться без застосування слюсарних ручних інструментів. Вони призначені для обробки різних матеріалів: металу, пластику, деревини. На будівельному ринку зустрічаються варіанти різних виробників слюсарного обладнання, чиї вироби мають різні показники терміну експлуатації, функціональності. WERA - виробник ручних інструментів ТМ WERA є німецьким виробником. Бр..

07.10.2019
0
961
Шарнірно-губцевий інструмент: особливості та види

Шарнірно-губцевий інструмент: особливості та види

  Шарнірно-губцеві інструменти — універсальні пристосування, які призначаються для професійного і побутового користування. Прилад складається з двох рукояток, верхній частині і шарнірної осі, завдяки якій відбувається рух робочої частини. Виготовляється з кованої сталі з високими експлуатаційними показниками. Залежно від внутрішньої форми верхньої частини прилад при..

01.11.2019
0
2554
Конструкція ножиць по металу: важільні, роликові, гільйотинні

Конструкція ножиць по металу: важільні, роликові, гільйотинні

Інструменти для різання листового металу Для роботи з профільним залізом або листовим металом не завжди зручно використовувати ножівку. Набагато легше і зручніше виконати її спеціальними механічними ножицями для різання металу. Їх досить часто можна побачити в руках майстра, який створює вентиляційні короба, виконує зовнішню обшивку фасадів будівель, виготовляє покажчик або рекламний ..

20.12.2019
0
1470