Чат Viber Чат Telegram Чат WhatsApp

Як правильно доглядати за газоном влітку

Догляд з газоном - стрижка

Одним з найважливіших етапів догляду за газоном є перша стрижка трави. Бажано це робити, коли стебла підросли до 10-11 см. Як правило, період першої стрижки припадає на середину травня. Слід врахувати, що в цю пору року можуть спостерігатися сильні зливи або навіть грози. Тому газоном слід зайнятися до того, як трава ляже від дощу. Інакше її вже нормально не пострижеш і доведеться чекати, поки вона знову не підніметься.

Отже, давайте розберемося для початку, коли і як правильно стригти газон. Для цього найкраще придбати газонокосарку - бензинову або електричну. Якщо у Вас велика галявина, то найкраще підійде перший варіант. Для невеликого газону цілком вистачає і недорогої електричної моделі. Також можна зробити вибір і на користь акумуляторної техніки. Це така собі альтернатива:

  • немає шкідливих вихлопних газів;
  • не потрібно постійно возитися з паливом і маслом;
  • немає прив'язки до розетки і мережевого кабелю, який постійно плутається під ногами.

Але є й інша сторона медалі - ціни на акумуляторні газонокосарки на порядок вище, ніж на мережеві або бензинові аналоги. Але тут вже нічого не поробиш - доведеться шукати "золоту середину" між вартістю і зручністю.

При першій стрижці висоту ножів краще поставити на максимальний показник. Під час наступних - орієнтуватися на 4-5 см. Це рекомендована висота трави середньостатистичної галявини.

Перед роботою важливо не забути очистити територію від дрібного сміття, гілок, каміння. Вони можуть пошкодити механізм газонокосарки. Якщо двигун оснащений захистом від перевантажень, то техніка просто зупиниться, якщо немає - двигун перегорить. А це вже загрожує капітальним ремонтом або заміною.

Під час першої стрижки скошену траву краще збирати в травозбірник. Якщо такого немає, то просто прибрати з галявини за допомогою віялових граблів. Зверніть увагу, що звичайні металеві, пластикові або дерев'яні граблі можуть пошкодити стебла трави. Щоб зрізана трава не заважала роботі, краще купити газонокосарку з боковим викидом. Як варіант, можна скористатися газонокосаркою з функцією мульчування. Мульча не тільки захистить галявину від вивітрювання або сильного сонця, але і послужить корисним добривом. Після наступних стрижок скошену траву можна залишити на сіно.

Є також моделі, що дозволяють працювати в безпосередній близькості від бордюрів, огорож, стін. В іншому випадку, можна скористатися тримерами або мотокосою з тримерною голівкою. Але, по можливості, все ж краще купити спеціальні садові ножиці для трави.

Останню стрижку найкраще робити восени до настання сильних холодів і заморозків, щоб кінчики трава не обвітрилися і не обморозилися. Інакше на наступний рік густий і пишною галявини перед будинком Вам точно вже не бачити.

Догляд з газоном - стрижка

Правильний полив газону - важливий етап догляду

Від правильного поливу залежить який у Вас вийде газон. Якщо галявину вчасно не полити - трава почне сохнути. Якщо поливати занадто часто - волога заб'є коріння, через що вони можуть почати гнити. Як наслідок, не мине й кілька днів, як трава почне в'янути прямо на очах.

При жаркій сонячній погоді полив слід включати щодня протягом 1-2 годин. Найкраще це робити рано-вранці (в період від 5:00 до 08:00) або ввечері (починаючи з 19:00 - 20:00), інакше денне сонце швидко висушить всю вологу, а земля покриється твердою кіркою і почне тріскатися.

Для поливу невеликих присадибних галявин можна купити звичайну статичну поливалку або недорогий спринклер. В середньому, вони покривають територію до 40-50 м². Якщо ж у Вас просторий газон, то доведеться купити кілька віялових або коливальних дощувачів, здатних покривати від 100 до 300м² (залежно від моделі та додаткових характеристик).

Щоб не псувати зовнішній вигляд газону, можна купити прихований дощувач (спринклер), який практично не помітний. Такі пристосування також можна підключити до спеціальних програматорів або таймерів, що дозволяє організувати автоматичний полив протягом певного часу з необхідною періодичністю. Ціна при цьому значно зростає, в порівнянні з використанням простих поливалок, а й ефективність відчувається вже після перших днів використання.

Правильний полив газона - важливий етап догляду

Не забувайте полоти бур'яни

Бур'яни - рослини, які засіваються природним шляхом за допомогою птахів, вітру, тварин. Ви навряд чи встежити, коли їх насіння потраплять на Вашу галявину, але зможете присікти їх зростання з появи перших паростків. Для цього, газон слід періодично досліджувати на предмет появи сторонньої рослинності. У разі виявлення, ділянку необхідно прополоти. Бур'яни слід витягати разом з коренем, інакше через деякий час він знову виросте.

Якщо винищити рослини звичайної прополкою вже не виходить, можна скористатися спеціальними хімічними препаратами - гербіцидами. Вони бувають різними, тому до їх підбору слід підходити ретельно і з обережністю. Адже ваша мета - винищити бур'яни, але не пошкодити при цьому сам газон.

Не забувайте полоти бур'яни на газоні

Догляд з газоном - мульчування, прочісування і проколювання

Це ті процедури, які дозволять Вашому газону виглядати ще краще. Мульча - подрібнена трава або листя, які грають роль захисного покриття і добрива газону. Досить часто для приготування трав'яної мульчі використовують газонокосарки з функцією мульчування. Якщо ж такої немає, то цілком згодяться:

Ну і звичайно ж, мульчу можна купити в спеціалізованих магазинах.

Прочісування роблять за допомогою віялових або дротяних граблів. Це дозволяє очистити галявину від дрібного сміття, листя, каміння - всього того, що заважає траві нормально рости і псує зовнішній вигляд газону.

Проколювання (аерація) грунту робиться за допомогою звичайних вил. Це дозволяє добрив, кисню і вологи швидше і легше проникнути в коріння рослин. Також для цих цілей можна купити бензиновий або електрични  аератор.

Мульчування, прочісування і проколювання - правильний догляд за газоном

ТД Укрсервіс - все для догляду за газоном

Техніку для красивого і густого газону можна купити за вигідними цінами в офіційному інтернет-магазині ТД Укрсервіс. Компанія є дилером більшості відомих торгових марок, а також самостійно імпортує садову техніку і аксесуари виробництва EGOClaberGloriaECHO.

Якщо Вас цікавить ціна техніки для догляду за газоном, менеджери нададуть детальну консультацію та допоможуть вибрати хорошу модель з необхідними технічними характеристиками. В електронному каталозі Ви також маєте можливість дізнатися актуальні ціни, наявність на складі і подивитися правдиві відгуки про обрану продукцію.

Доставка проводиться по всій Україні: Вінниця, Київ, Харків, Одеса, Львів, Житомир та інші міста.

Порівняти ціни на садову техніку для догляду за газоном

06.04.2020 12:34:57
0
1368

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Які бувають види газонокосарок

Які бувають види газонокосарок

Газонокосарка - садова техніка для ефективної стрижки трави Практично для будь-якого садівника і власника газону рано чи пізно постає один і той же питання: як швидко і красиво підстригти траву. Існує безліч різної садової техніки, що дозволяє ефективно впоратися з цим завданням. Особливою популярністю користуються газонокосарки. Але перед тим, як вибрати газонокосарку для свого будинку..

0
1237
Садовий електричний подрібнювач Al-Ko - німецька якість

Садовий електричний подрібнювач Al-Ko - німецька якість

Подрібнення гілок під час прибирання в саду Al-Ko - це популярний німецький бренд, який спеціалізується на виробництві першокласної техніки для дачі та саду. Серед його продукції особливе місце займають подрібнювачі (чіппери). Вони ідеально підходять для обробки і перемелювання гілок, палиць, гілочок і іншої зеленої маси. Як працює садовий подрібнювач? За своїм механізмом дії ..

0
1100
Топ-5 затребуваних інструментів навесні

Топ-5 затребуваних інструментів навесні

Готуємося до весняного прибирання саду заздалегідь Скоро весна, і у всіх дачників, а також у власників приватних будинків виникає одна і та ж проблема: як навести порядок на своїх ділянках і привести їх в доглянутий вигляд після «зимової сплячки». У хід йде все, починаючи з ножиць і секаторів, закінчуючи аераторами і легкими мотокультиваторами. У цій статті експерти інтернет магазин..

0
1476
Функції газонокосарки: мульчування, травозбірник, бічний викид

Функції газонокосарки: мульчування, травозбірник, бічний викид

Косилка для газона – один з найнеобхідніших інструментів для роботи на дачних і садових ділянках. Щоб зрозуміти, яку газонокосарку вибрати для дачі, варто вивчити її технічні особливості і додаткову функціональність. Газонокосарки з додатковими функціями Напевно, багато користувачів чули про те, що існують косарки для газонів з додатковими функціями і опціями, такими як: ..

0
3353
Чим відрізняється несамохідна газонокосарка від самохідної

Чим відрізняється несамохідна газонокосарка від самохідної

Несамохідна травокосарка – це один із видів садової техніки для стрижки газонів. Її головна відмінність від самохідних моделей полягає в тому, що в рух обладнання відбувається за рахунок прикладених зусиль оператора. Двигун обертає тільки ріжучі ножі інструменту і ніяк не зачіпає при цьому колеса. Тому щоб переміщати його по території ділянки, користувач повинен штовхати пристрій п..

0
3632
Тример чи газонокосарка - що вибрати?

Тример чи газонокосарка - що вибрати?

В липні та на початку серпня присадибна ділянка тішить нас пишно цвітучими, яскравими клумбами, а грядки – огірочками та помідорчиками. Здавалось би – можна розслабитися і відпочити день-другий, але є але. В цей час не можна забувати про газон, що стрімко заростає, і може перетворитися на справжні хащі. Газон потрібно облагороджувати регулярно. Тому сьогодні ми поговоримо про садову те..

0
2590