Чат Viber Чат Telegram Чат WhatsApp

Електроди - вибір і класифікація

Разновидности электродов для сварки

Сучасний світ не досконалий без простих і давно знайомих нам речей, наприклад таким як зварювання металевих конструкцій.  (конструкцій) - це з'єднання за допомогою електричної дуги або за допомогою застосування захищених газів. У першому випадку зварювання відбувається за допомогою електрода, а в другому випадку за допомогою зварного дроту.

Якість зварювання залежить від безлічі факторів, і серед цих чинників важливу роль відіграє тип і марка електрода

Електрод для зварювання – це спеціальний металевий прут з напиленням (покриттям) або спеціальний непокритий зварний дріт (при газовому зварюванні).

Суть застосування електрода в тому, що його сердечник плавитися, а напилення служить свого роду захистом для зварного шва від згубного впливу кисню.

На перший погляд електрод можна прийняти за зовсім простий і неабиякий витратний матеріал, але, це зовсім так. Від вибору електрода, залежить як сам процес зварювання, так і якість самої зварювання.

Класифікація електродів

Спочатку трохи загальних правил. Починати процес зварювання необхідно з розуміння того, який метал або сплав буде схильний до зварюванні. Завжди необхідно візуально обстежити електрод на предмет відсутності, будь-яких пошкоджень. Пошкоджені електроди знижують якість і стабільність дуги. Для роботи застосовують тільки сухі електроди. Вологість електрода впливає негативно на процес зварювання і відповідно на її якість. У домашніх умовах досить покласти електроди на кілька годин в теплому і сухому місці. Для цих цілей добре підходить електрична духовка. На виробництві для сушіння використовують спеціальні сушильні шафи.

Визначальним фактором якості зварного шва є матеріал сердечника і матеріал напилення електрода. Матеріал серцевини електрода повинен бути схожий на матеріали, які ви збираєтеся варити.

По застосуванню, електроди класифікують для: зварювання вуглецевої, легованої, електроди для високолегованої сталі, для нержавійки, жаростійкої стали, кольорових металів, електроди для чавуну, та ін.

За типом покриття електроди бувають основні, рутилові, кислотні і целюлозні. Кожен тип покриття призначений для виконання різного типу робіт.

  • Електроди з основним і целюлозним покриттям використовують тільки при зварюванні за допомогою постійного струму. Їх широко використовують там, де підвищені вимоги до зварюваної конструкції.
  • Електроди з рутиловим покриттям використовують при зварюванні, як з постійним, так і змінним струмом. Ці електроди легко розпалюються, а сам процес зварювання супроводжується невеликим радіусом розбризкування металу.
  • Кислотні електроди використовують останнім часом дуже рідко. З причини шкідливості для здоров'я майстра їх застосування практично нівельовано. Їх заборонено використовувати в закритих приміщеннях

Электроды монолит

  • Рутилові електроди найчастіше підходять для зварювання в инверторной системі.

Електроди також відрізняються діаметром, довжиною і товщиною напилення.

Купуючи електроди, звертайте увагу на їх маркування. Маркування електродів складається з безлічі букв і цифр, але не така складна, як здається.
Нижче наведено приклад стандартного маркування електродів:

Э46-МР-МОНОЛИТ -3,0-УД

Е 432(3)-Р21

Де, Е -електрод; 46 - міцність електрода. В даному випадку електрод потужністю 46 МПа. Чим вище показник міцності електрода, тим він якісніший. Це маркування є важливим параметром електрода. Далі йде марка, в даному випадку МР-МОНОЛІТ. Ці літери несуть інформацію про виробника і не мають ніякої цінності. Назва виробника та торгова марка, зазначені на упаковці.

Наступна цифра 3,0 -говорить про діаметр електрода. В даному випадку електроди діаметр 3 мм, може бути вказано в іншому місці.

Далі йде позначення про те для якого зварювання призначений електрод. Параметр по типу застосування зварювальної системи важливий У даному випадку буква У говорить про те, що електрод призначений для вуглецевої і низьковуглецевої сталі з опором до 600 МПа. Інші можливі параметри даного показника: Л - для легованої сталі з опором вище 600 МПа; Т для зварювання легованих теплостійких сталей; В - для зварювання високовуглецевої сталі з високими властивостями; Н для наплава поверхневих шарів особливими способами зварювання.

Символ Д, говорить про ступінь товщини покриття електрода і в даному випадку означає, що електрод з товстим покриттям. В інших варіантах: буква М - тонке покриття; С- середня товщина; символ Г- електроди з особливо товстим покриттям.

Электроды ФрунзеАбревіатура  Е432(3) вказує на групу індексів по міцності. Ця інформація мало про що говорить для майстра, і призначена для вимірювальних лабораторій.

Буква Р вказує на тип електрода. Цей вид маркування важливий і говорить про те, для яких робіт призначений електрод. В даному випадку буква «Р» вказує на те, що електрод рутилового типу. Він призначений для робіт з постійним і змінним струмом. Інші варіанти позначення даного параметра А-, Б, Ц. Буква А вказує на те, що електроди кислотного типу; Б електроди основного типу із застосуванням постійного струму зворотної поляризації; Ц -електрод целюлозного типу зі змінним і постійним струмом застосування. Існують спеціальні маркування з позначенням АЦ і РБ. Вони говорять про те, що електроди змішаного типу, які застосовуються для зварювання трубопроводів і різного роду важких і спеціальних конструкцій.

Наступна цифра в маркуванні -2. Вона позначає, яке просторове положення допустимо для даного виду електрода. В даному конкретному випадку, цифра 2, говорить про те, що електрод призначений для зварювання у всіх площинах окрім зверху в низ; 1-для зварювання в абсолютно всіх площинах; 3 для зварювання у всіх площинах окрім стельової і зверху в низ; 4-для швів нижнього положення і для великих швів (4).

Остання цифра маркування (1 в даному варіанті) - вказує параметри струму, його полярність і допустимі відхилення. Варіацій даної маркування десять 0т 0 до 9. Наприклад, цифра 1 як вказано, говорить про те, що для зварювання за допомогою цього електрода може бути застосована будь-яка полярність зі змінним струмом 50В і відхиленням ± 5Вт. Якщо буде вказана інша цифра, наприклад 9, то це означало б те, що електрод призначений для зварювання зі зворотним полярністю і змінним струмом 90В і з відхиленням ± 5 Вт.

Більш детально з параметрами застосовуваного струму можна ознайомитися в інтернеті або безпосередньо дізнатися в продавця магазину.

Сподіваюся, що викладена вище інформація не тільки нудна і суха, а й корисна. Якісних вам електродів і якісних зварних швів.

18.10.2016 09:56:39
0
10862

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Що таке газовий редуктор і для чого він потрібен

Що таке газовий редуктор і для чого він потрібен

Редуктор - незамінний елемент для зварювального апарату У процесі зварювання робочий тиск зварювального апарату і газу в балоні відрізняються між собою. Для того, щоб забезпечити оптимальну роботу устаткування, використовують спеціальний регулятор. Основне призначення зварювального редуктора – зниження вихідного тиску газу з камери і підтримання його оптимального ..

0
3186
Зварювання алюмінію за допомогою електродів

Зварювання алюмінію за допомогою електродів

Купити електроди для зварювання алюмінію необхідно кожному майстру, який виконує всілякі зварювальні роботи. Вони дозволяють зруйнувати міцну оксидну плівку, яка покриває вироби, тому з'єднання деталей відбувається досить легко і швидко. Незважаючи на те, що процес не вимагає особливих зусиль і фінансових витрат, найчастіше застосовують зварювання алюмінію електродами (особливо в дом..

0
4150