Купити електроди для зварювання алюмінію необхідно кожному майстру, який виконує всілякі зварювальні роботи. Вони дозволяють зруйнувати міцну оксидну плівку, яка покриває вироби, тому з'єднання деталей відбувається досить легко і швидко. Незважаючи на те, що процес не вимагає особливих зусиль і фінансових витрат, найчастіше застосовують зварювання алюмінію електродами (особливо в домашніх умовах).
Які електроди для алюмінію використовують і від чого залежить тип?
Виробники пропонують графітові, вугільні, вольфрамові стрижні. Вибір марки електрода для алюмінію, його виду залежить від оснащення і призначення. Виділяють наступні варіанти використання:
- Електродугова автоматична. Найчастіше застосовується при з'єднанні конструкцій товщиною від 4 мм плавкими прутами з флюсом.
- Електродугова ручна. Це - метод відбортовки тонких елементів. Застосовуються прути з металу, вугілля, а також з флюсовим покриттям.
- Дугове зварювання в захисних газах (гелії, аргоні). Підходить для дуже тонких виробів. Фахівці вибирають стрижні з карбіду вольфраму.
- Для плазмової обробки підходять вольфрамові дроти з перетином від 0,8 до 1,5 мм..
Після визначення відповідного виду стрижня слід етап підготовки матеріалу.
Підготовка зварювальних робіт по алюмінію
Щоб процедура сплаву була успішною, а шов міцним, потрібно правильно підійти до опрацювання елемента. В першу чергу, необхідно очистити і знежирити поверхню від механічних забруднень. Далі слід профілювання всіх країв, які будуть зварюватись. Протерти деталь можна розчинником або замочити в лугу. Ванну з лугу нагрівають до 65 градусів і витримують там деталь до 5 хвилин.
Далі слід видалити оксидну плівку. Для цього застосовують щітки з металевими щетинками товщиною не більше 0,1 мм. На завершальному етапі поверхню знову протирається розчинником.
Як правильно варити електродами по алюмінію?
Після того як були проведені всі підготовчі етапи, можна приступати до самої пайки. Технологічно цей вид металу найважче піддається сплаву через його хімічних властивостей. Саме їх враховують, щоб отримати максимальний ефект від процесу, для якого найчастіше вибирають інвертор.
Щоб отримати стабільну дугу, а також якісний шов, стрижень слід прогріти при температурі 200 градусів протягом 120 хвилин. При варінні використовують джерело постійного струму зі зворотним зв'язком. Величина струму на 1 мм деталі становить 25-30 А.
Під час електрозварювання алюмінію електродом заготовку нагрівають до 250-400 градусів Цельсія. Вибраний показник температури залежить від параметрів оброблюваного компонента. Підігрів та поступове охолодження виключають появу кристалізаційних тріщин.
ТД «Укрсервіс» - якісні електроди для зварювальних робіт
В інтернет-магазині представлений широкий асортимент стрижнів з різним покриттям, тому можна більше не шукати відповіді на запитання, де купити електроди по алюмінію. Бренди Askaynak и Binzel пропонують надійні прути з легким запалюванням і стійким горінням дуги. Ціна електродів по алюмінію залежить від технічних характеристик і складу прутів.