Правила безпеки під час зварювання зварювальним інвертором

Зварювальний інвертор постійного струму – зручний апарат, часто використовуваний в промисловості. Устаткування набуло популярності не тільки у професійних зварювальників, але і звичайних користувачів з таких причин:

  • у нього невеликі розміри і вагу в порівнянні з трансформаторної технікою;
  • зручність і простота регулювання струму для виконання різних видів зварювання;
  • зниження споживання електроенергії в порівнянні з габаритними виробами;
  • високий показник ККД (близько 90%).

Купити хороший зварювальний інвертор для будинку - тільки половина справи. Варто пам'ятати, що моделі відносяться до обладнання, чий клас небезпеки високий, тому при експлуатації необхідно дотримуватися граничної обережності і працювати відповідно до технікою безпеки.

Перед роботою перевірити зварювальний апарат на наявність несправностей

Вибрати кращий зварювальний інвертор недостатньо, потрібно врахувати ще й нюанси його використання. Варто пам'ятати про те, що в роботі обладнання проблеми можуть з'явитися не тільки під час експлуатації - при зберіганні прилад також може стати несправним, тому потрібно перевірити його перед початком роботи.

Якщо не було проведено попередній огляд, можливий ризик для користувача, що полягає в появі травм. Також з'являється можливість незадовільних результатів використання. При покупці можна дізнатися не тільки ціну зварювального обладнання, але і правила перевірки перед початком роботи.

Використовувати засоби захисту

При зварюванні на всі боки розлітаються дрібні частинки розпеченого металу і іскри, здатні потрапити в очі або на шкіру, тим самим зашкодивши здоров'ю користувача. Для захисту слід мати такий арсенал засобів:

  • спеціальний одяг з щільних матеріалів, а також взуття зі шкіри або повсті, захищене від займання;

  • зварювальні маски і окуляри зі світлофільтрами, що перешкоджають пошкодженню очей і обличчя;

  • краги, виконані з іскростойкіх матеріалів.

При необхідності також надягають каску.

Не працювати під дощем або в приміщенні з підвищеною вологістю

Висока вологість повітря становить небезпеку для зварника. В таких умовах підвищується ймовірність ураження електрострумом. Це стосується як проведення робіт на вулиці, так і в підвалах, бойлерних.

Використовувати за призначенням

Прилади розраховані на певну граничне навантаження, показник якої позначає виробник на упаковці. Не має значення, скільки коштує зварювальний інвертор - якщо його застосовують не за інструкцією і з перевищенням навантаження, обладнання швидко вийде з ладу. В цьому випадку є і небезпека здоров'ю майстра.

ТД «Укрсервіс» - інтернет-магазин зварювальних інверторів

У широкому асортименті магазину представлено безліч типів обладнання для будівельних, ремонтних робіт. Є великий каталог зварювальних інверторів, де користувач зможе знайти підходящу модель. Можна придбати прилади торгових марок EnergyWeldingJasicSSVATex-ac«Патон», та інших брендів.

 

22.04.2019 10:40:18
0
952

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Що таке газовий редуктор і для чого він потрібен

Що таке газовий редуктор і для чого він потрібен

Редуктор - незамінний елемент для зварювального апарату У процесі зварювання робочий тиск зварювального апарату і газу в балоні відрізняються між собою. Для того, щоб забезпечити оптимальну роботу устаткування, використовують спеціальний регулятор. Основне призначення зварювального редуктора – зниження вихідного тиску газу з камери і підтримання його оптимального ..

31.05.2019
0
2335
ТОП-5 кращих виробників зварювальних інверторів

ТОП-5 кращих виробників зварювальних інверторів

  Зварювальні інвертори — прилади, без яких не обходяться багато сфер промисловості і будівництва. Більш того, спеціалізоване обладнання для зварювання все частіше застосовується в побутових умовах. У зв'язку з цим різні виробники пропонують широкий асортимент пристроїв, які відрізняються технічними показниками.   Який апарат вибрати для інверторного зварювання? ..

06.02.2020
0
4171