Типи штангенциркулів: ШЦ-I, ШЦК, ШЦТ-I, ШЦ-II, ШЦ-III, ШЦЦ

Сучасний будівельний ринок пропонує безліч різних видів вимірювальних інструментів. Одним з найпопулярніших є штангенциркуль. Цей універсальний пристрій використовується для обчислення лінійних розмірів.

Завдяки конструкційним особливостям з його допомогою можна визначати розміри зовнішніх і внутрішніх елементів деталі. Він складається з вимірювальної штанги, на якій викарбувано основна і додаткова шкала (ноніус). Ноніус необхідний для відліку часток поділу. Більш того, він підходить для вимірювання глибинних отворів, за умови наявності спеціальної висувної штанги — глибиноміра.

Купити штангенциркуль для дому

Штангенциркуль — точний вимірювальний інструмент

Залежно від способу отримання вимірювань, штангенциркуль буває циферблатний, електронний або механічний. Механічні моделі обладнані штангою зі шкалою і губками по обидва боки. На губки встановлюються рухомі і закріплені елементи конструкції. Штангенциркулі механічні випускають зі шкалою 150, 200, 300, 500 мм. Також доступні моделі зі шкалою до 2000 мм. Діапазон вимірювань залежить від значень відліку за ноніусом.

Електронний варіант оснащується цифровим екраном, на якому відображаються достовірні дані вимірювань. Циферблатний показує дані на шкалі, за рахунок чого відпадає необхідність самостійно проводити розрахунки.

Також виділяють наступні види пристрою по ДСТУ 166: 2009: ШЦ-I, ШЦК, ШЦТ-I, ШЦ-II, ШЦ-III, ШЦЦ. Кожен з підвидів відрізняється принципом дії, призначенням і конструкцією. Виробництво обладнання строго регламентується зведенням правил і вимог. Область застосування пристроїв не обмежена, вони можуть стати в нагоді, як на виробництві або будівництві, так і в побуті.

Купити штангенциркуль ШЦ-I

ШЦ-I — двостороннє розташування губок

Має двостороннє розташування губок. Підходить для внутрішнього і зовнішнього виміру деталей. Це класичний вид приладу відрізняється зручністю і простотою експлуатації. Цифровий або механічний штангенциркуль вимірюється в діапазоні 0-150 мм точністю 0,02 мм. Також оснащується глибиноміром для глибинних вимірів пазів. Вартість штангенциркуля механічного або цифрового 150 мм залежить від країни виробника.

Купити штангенциркуль ШЦ-II

ШЦ-II — з двосторонніми губками і мікрометричною шкалою

Конструктивно схожий з ШЦ-I, тільки комплектується рамкою мікрометричної подачі. Призначений для отримання внутрішніх і зовнішніх вимірів. Також за допомогою верхніх губок можна виробляти слюсарну розмітку. Діапазон вимірювання механічного штангенциркуля з мікрометром 0-500 мм. Для підвищення стійкості до корозії, прилад покривається захисним шаром хрому. Губки можна заточувати в міру їх зносу.

Купити штангенциркуль ШЦ-III

ШЦ-III — з односторонніми губками

Пристрій має губки для вимірювань тільки з одного боку. Застосовується для зовнішніх і внутрішніх лінійних знять показань. Для їх виготовлення використовують вуглецеву і нержавіючу сталь, в зв'язку з чим, прилад відрізняється високим показником зносостійкості і міцності. Характеризується найбільшим діапазоном вимірювання від 0 до 2000 мм. Довжина ніжок розмічального механічного штангенциркуля досягає 300 мм.

Купити штангенциркуль ШЦК

ШЦК — стрілочна шкала

Оснащується круговою шкалою. Дані зчитуються за показниками стрілки на шкалі. Такий пристрій приладу дозволяє швидше отримати точні відомості в порівнянні з ноніусним механізмом. Таким видом виробу зручно користуватися на виробництві при необхідності проведення частих вимірювань.

Купити штангенциркуль ШЦЦ

ШЦЦ — електронний штангенциркуль

Це маркування для цифрових моделей устаткування. Прилади випускаються з цифровим рідкокристалічним дисплеєм, на якому відображаються виміри з мінімальним показником похибки. Вони можуть вимірювати, як внутрішні, так і зовнішні розміри, а за допомогою глибиноміра можна заміряти глибину і уступи. Купити прилади з цифровою індикацією можна в діапазоні 0-150 мм і 0-300 мм при ціні поділки 0,01 і 0,01 мм відповідно.

Купити штангенциркуль ШЦТ-I

ШЦТ-I — твердосплавний с односторонніми губками

Відрізняється одностороннім розташуванням губок і виготовленням з сплавів підвищеної міцності. У зв'язку з цим, належить до найбільш зносостійким пристроїв. Більш того, в разі пошкоджень можуть бути відремонтовані. Штангенциркуль механічний 0-300 мм випускається з глибиноміром, що дозволяє вимірювати глибину.

Де купити вимірювальний інструмент в Україні

В каталозі ТД «Укрсервіс» представлений широкий асортимент приладів для зняття розмірів. Завдяки чому клієнти можуть купити сучасні механічні канавочні штангенциркулі або цифрові моделі від світових брендів Мікротех и Topex. Інтернет-магазин є офіційним дилером представлених торгових марок, тому партнерам доступні кращі ціни на цифровий або механічний штангенциркуль в Україні. Якість продукції підтверджена сертифікатами європейського стандарту.

21.02.2020 11:37:21
0
5378

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Поради експертів: як вибрати будівельний бульбашковий рівень

Поради експертів: як вибрати будівельний бульбашковий рівень

Будівельний рівень - точність насамперед Будівельний рівень застосовується для виконання різних робіт. Інструмент незамінний в таких випадках: монтаж вікон; укладка плитки, цегли; перевірка горизонтального розташування підлог і вертикального - стін. Перед початком застосування потрібно з'ясувати, як користуватися будівельним рівнем. Для вимірювання необхідно докласти роб..

29.03.2019
0
1109
Вимірювальна техніка ТМ BOSCH: огляд асортименту

Вимірювальна техніка ТМ BOSCH: огляд асортименту

BOSCH - німецька компанія зі світовим ім'ям BOSCH – ім'я торгової марки, відоме всім - від малого до великого. По всьому світі ця назва асоціюється з винятковою якістю і надійністю. Бренд по праву можна назвати одним з найбільш популярних виробників професійних електроінструментів (в тому числі вимірювальних приладів: нівелірів, детекторів, далекомірів), а тако..

06.09.2019
0
959
Що таке детектор: види, особливості, принцип дії

Що таке детектор: види, особливості, принцип дії

  Ремонтні роботи в будь-якому приміщенні не обходяться без свердління стін. Не завжди під рукою знаходиться докладний план побудови, і тоді свердління стін відбувається «навмання». Це призводить до пошкодження електропроводки, травм, електроопіки. Щоб уникнути подібних ситуацій, будівельний ринок пропонує спеціальні детектори для пошуку прихованої проводки. Перед ..

14.10.2019
0
1981