Алмазні диски: різновиди, характеристики

Алмазні диски бувають відрізними, шліфувальними і для заточування. Вид диска визначає його призначення. За своєю суттю, алмазний диск являє собою абразив, з металевого диска містить спеціальний ріжучий елемент, що складається з крупинок алмазу в поєднанні з металом.

Суть роботи диска полягає в тому, що ріжучий елемент, який має властивості щільності вище за опрацьований матеріал, вступає в контакт з поверхнею внаслідок обертання. Верхня частина ріжучої поверхні сточується, тим самим звільняючи наступні ріжучі алмази до тих пір, поки не зітреться повністю.

Алмазні диски мають однакову круглу форму, але відрізняються діаметром, глибиною пропила, величиною посадкового отвору, товщиною і формою ріжучого елемента.

Ріжучий елемент диска може бути цілісним, сегментним, турбосегментним і турбованим.

За способом різання алмазні диски можуть бути призначені тільки для мокрої, тільки для сухої і для мокрої і сухої резки одночасно.

Для мокрого різання використовують цілісні диски. Також цільні, в залежності від маркування використовують для сухого різання. Диск, який призначений для мокрої обробки, не придатний для роботи з сухого різання.

Наявність сегментів на ріжучому полотні або отворів на площині призначені для рівномірного розподілу навантаження, відведення зайвого тепла і відведення пилу.

Незалежно від форми ріжучого полотна диска, вони відрізняються своєю щільністю і ступеня абразивності.

При покупці алмазних дисків слід детально вивчити наявну на ньому маркування. Маркування містить позначення, які вказує на те, для якого матеріалу обробки призначений диск, і, який спосіб обробки характерний для нього. Наприклад, якщо на диску позначення у вигляді краплі з краном, то диск для мокрої обробки. Коли крапля з краном перекреслені, тоді для сухої. Якщо позначення містить краплю з краном і краплю з краном, що перекреслена, тоді цей диск призначений для сухої та мокрої різки

Маркування також містить інформацію про технічні параметри диска. Важливим параметром використовуваного диска є показник максимальної кількості оборотів, при яких він буде найбільш ефективний. Цей показник повинен бути порівнянний з технічними можливостями вашої болгарки. Якщо диск не буде відповідати можливості інструменту, процес різання буде утруднений або неможливий.

Маркування містить інформацію про призначення диска. Диск може мати тільки одне призначення, наприклад, для бетону чи каменю. Деякі диски можуть мати основне призначення і допоміжне. Вся ця інформація вказана на диску.

Окремо слід відзначити глибину різу. Вона безпосередньо залежить від діаметру самого диска, що є визначальним його ефективність. Для продовження терміну служби використовуваного диска пропив рекомендують робити плавним і поступовим по глибині.

Використовуючи диск, необхідно пам'ятати про техніку безпеки. Часто можна зустріти, коли майстер використовує болгарку з незахищеним кожухом, застосовуючи диск, який не відповідає параметрам інструменту. Це небезпечно, так як 9 з 10 випадків тілесних ушкоджень пов'язані з цим фактором.

Робота із застосуванням алмазних дисків, м'яко кажучи, курна. Для запобігання попадання пилу або іскор в очі і на тіло, необхідно використовувати захисні засоби.  

21.11.2016 13:33:12
0
2659

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Відрізний круг для болгарки: рекомендації по вибору

Відрізний круг для болгарки: рекомендації по вибору

Відрізний круг - потрібний розхідник в кожному будинку Для справжнього майстра не секрет, що продуктивність роботи КШМ безпосередньо залежить від грамотно підібраних розхідників. Саме вони найчастіше визначають швидкість і ефективність обробки різних матеріалів. Абразивні диски є основними помічниками при різанні дерева, металу та інших твердих порід, тому до їх вибору варто поставитися ма..

27.05.2019
0
1564
Як вибрати свердла для дрилі

Як вибрати свердла для дрилі

Ремонтно-будівельні роботи не обходяться без застосування дрилів, шуропокрутів, перфораторів. Для даних інструментів необхідні свердла – спеціальні ріжучі витратні матеріали, призначені для різання отворів в різних видах поверхонь. Існує безліч типів виробів, придатних для окремих цілей. Можна купити довге свердло по дереву, але воно не підійде для металу. Важливо звертати ува..

21.06.2019
0
823
Типи алмазних дисків: суцільний, сегментний, турбо, турбо-сегментний

Типи алмазних дисків: суцільний, сегментний, турбо, турбо-сегментний

Відрізні диски використовуються, коли виникає необхідність зробити точний і рівний розріз на різних видах поверхні. Також їх застосовують для шліфування і заточування. Ріжуча частина являє собою диск з алмазним напиленням, яке покрите спеціальним розчином для додання робочого елементу особливої міцності. Що таке відрізний круг з діамантовою крихтою? Інструмент широко застосовується в парі з ..

24.01.2020
0
2628