Як вибрати свердла для дрилі

Ремонтно-будівельні роботи не обходяться без застосування дрилів, шуропокрутів, перфораторів. Для даних інструментів необхідні свердла – спеціальні ріжучі витратні матеріали, призначені для різання отворів в різних видах поверхонь. Існує безліч типів виробів, придатних для окремих цілей. Можна купити довге свердло по дереву, але воно не підійде для металу. Важливо звертати увагу на характеристики витратних матеріалів.

Оброблюваний матеріал

Для вибору необхідно знати, яке свердло краще свердлить поверхню певного виду. Існують наступні варіанти:

  • для деревини, пластика, ДСП;
  • свердла по бетону, ціна яких трохи вище попередніх через жорсткості, міцності;
  • для металу.

Також є вироби, просвердлюють отвори в кераміці, склі. Кожен різновид має свої особливості.

Тип свердла

Виділяють наступні види інструментів:

  • перообразні - оснащені шестигранними наконечниками, ріжучий лопатка з центральним лезом доповнена 2-мя різцями по сторонам;
  • спіральні - робоча частина забезпечена гвинтовими канавками, що забезпечують відведення стружки;
  • пікоподібні - мають списоподібна форму, твердосплавний наконечник, виконаний найчастіше з карбіду вольфраму;
  • ступінчасті - нестандартна форма з маркуванням дозволяє висвердлювати отвори будь-якого діаметру.

Останній варіант вважається універсальним.

Хвостовик свердла

Ця частина допомагає закріпити дриль в патроні. Існують наступні хвостовики:

  • Циліндричний - найбільш поширений. У більшості випадків його діаметр дорівнює діаметру робочої частини. Недолік - прослизання, проворачивание патрона.
  • Шестигранний - оптимально підходить для великого патрона. Головний мінус - низька точно при центруванні.
  • Тригранний. Призначений для 3-кулачкогово патрона, має високий крутний момент.

Є інші типи, які поширені менше.

Діаметр свердла

Безпосередньо залежить від бажаного розміру отвору. Величини прямо пропорційні: моделі великого діаметра підійдуть для різання великих отворів, і навпаки. Точно вибрати значення допоможуть спеціально створені по ДСТУ таблиці. Можна розрахувати параметр самостійно - для цього необхідно відняти від потрібного показника величину кроку.

Довжина свердла

Перед вибором потрібно визначитися з тим, на скільки свердло повинно занурюватися в оброблюваний користувачем матеріал. Довгі вироби використовують для свердління в глухих, наскрізних шпінделях, валах.

Де купити гарне свердло в Україні?

ТД «Укрсервіс» - інтернет-магазин обладнання для будівництва, де купити свердла по металу дуже легко. Каталог містить сертифіковану продукцію торгових марок BoschInterToolMetaboPferd, «Атака», інших відомих брендів.

Асортимент постійно поповнюється новими позиціями. Менеджери розкажуть, як вибрати гарне свердло недорого, допоможуть підібрати інструмент для виконання поставлених завдань.

21.06.2019 11:27:49
0
862

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Алмазні диски: різновиди, характеристики

Алмазні диски: різновиди, характеристики

Алмазні диски бувають відрізними, шліфувальними і для заточування. Вид диска визначає його призначення. За своєю суттю, алмазний диск являє собою абразив, з металевого диска містить спеціальний ріжучий елемент, що складається з крупинок алмазу в поєднанні з металом. Суть роботи диска полягає в тому, що ріжучий елемент, який має властивості щільності вище за опрацьований матеріал, вступає в конт..

21.11.2016
0
2742
ТОП-5 порад щодо вибору алмазної коронки для буріння

ТОП-5 порад щодо вибору алмазної коронки для буріння

  Алмазні коронки для установок алмазного буріння Для проведення робіт у сфері ремонту та будівництва застосовуються коронки на бурильну установку по бетону та іншим матеріалам. Вони являють собою трубки, оснащені з одного боку напаяними частинами, а з іншого - з'єднувальним елементом. Модифіковані варіанти мають ріжучу кромку, створену у вигляді кільця. Основ..

04.02.2019
0
1390
Які бувають пильні диски: основні види

Які бувають пильні диски: основні види

Ріжучий диск - потрібний розхідник для циркулярки У процесі ремонту і будівництва дуже часто доводиться мати справу з автоматичною пилкою (циркуляркою). Це незамінний інструмент, який дозволяє легко провести обробку будь-яких поверхонь: пластика, ламінату, алюмінію, деревини і т.д. Головним витратним матеріалом циркулярки є пильний диск. Саме від його вибору залежить час, точність і е..

19.04.2019
0
1089
Маркування відрізних кругів Pferd

Маркування відрізних кругів Pferd

Абразивні ріжучі диски Якісний витратний матеріал – запорука високої ефективності інструменту. У випадку з болгаркою або КШМ основним розхідником є насадка-диск, яка легко справляється з різкою або шліфуванням дерева, металу, каменю і т.д. На ринку витратних матеріалів особливе місце займає продукція ТМ Pferd. Вона відрізняється максимальною ефективністю, високою ..

19.08.2019
0
1781