Як вибрати пильні полотна для електричного лобзика: маркування

Електролобзик - електричний інструмент для акуратного розпилу ламінату, фанери, м'якого металу та інших будівельних матеріалів. Завдяки невеликим розмірам і маневреності, даний інструмент часто використовується для фігурного різання під час виготовлення меблів і різних предметів декоративного призначення. Крім двигуна, одним з основних елементів робочого механізму є пильне полотно (пилка). Саме за допомогою її зворотно-поступальних рухів і відбувається розпил матеріалу.

Кожна пилочка для електролобзика має своє маркування, яка позначає її основні характеристики: тип хвостової частини, довжину полотна, розмір зубів, додаткові параметри (якщо такі є). Залежно від виробника, позначення можуть відрізняться, але все ж більшість компаній дотримується європейського стандарту від BOSCH. Давайте розберемо всі її складові по порядку, щоб вам було легше вирішити, яку пилку купити для тих чи інших робіт.

Яку пилку купити для електролобзика: Тип хвостовика

Тип хвостовика

Найчастіше для визначення типу хвостовика використовуються латинські літери T, U, M:

 1. T-образний - найпопулярніший різновид пилок для лобзиків. нею користується більшість сучасних виробників електроінструментів, таких як Bosch, Makita, Metabo, Hitachi, Skil, AEG, DeWalt, Sparky, «Інтерскол»та інші.
 2. U-образний - менш поширений тип, який використовується в основному для старих моделей виробництва Skil, DeWalt, Wolf, Ryobi, Stayer, Black&Decker та ін. сумісні з лобзиками, які мають колодкові або гвинтові затискачі.
 3. M - хвостовик, розроблений японською компанією Makita Corporation. На даний момент такі полотна підходять тільки до застарілих моделей електролобзиків Makita. Сучасні - сумісні з Т-образними пилочками.

Даний елемент розташований в самому початку маркування. Саме на нього слід звертати увагу в першу чергу.

Яку пилку купити для електролобзика: Довжина полотна

Довжина полотна

Далі йдуть цифри, які позначають довжину пильного полотна. Цифр може бути кілька, але особливу увагу слід приділити саме першій:

 • 1 – коротка пилка довжиною до 75 мм.
 • 2 – стандартне полотно середньої довжини до 90 мм.
 • 3 – подовжена до 150 мм.
 • 7 – більше 150 мм.

Це найпоширеніші позначення, але, залежно від виробника, можуть бути й інші. Деякі із компанії можуть паралельно використовувати елементи декількох типів маркувань.

Яку пилку купити для електролобзика: Розмір пильних зубів

Розмір пильних зубів

Даний параметр визначається буквенним маркуванням - A, B, C і D.

 1. A - дрібні зуби, призначені для акуратного чистого різу. Може використовуватися для фігурного випилювання.
 2. B - зуб середніх розмірів.
 3. C - проміжний варіант між середнім і великим.
 4. D - пилка з великими зубами. Купується, як правило, для чорнового розпилу заготовки, з якої тільки належить працювати.

Для роботи краще підготувати кілька типів пильних полотен, оскільки на тому чи іншому етапі може знадобиться пилка з різними розмірами зубів.

Яку пилку купити для електролобзика: Додаткові властивості

Додаткові властивості

В самому кінці маркування можуть знаходиться літери, що вказують на додаткові характеристики. Як правило, вона там одна, але іноді може бути і декілька. Розглянемо, наприклад, основні позначення, які можуть вам зустрітися під час покупки пильного полотна для електролобзика:

 • F – до складу входить біметал, який робить розхідник якіснішим і довговічним.
 • R – реверсивний нахил зубів. Використовується вкрай рідко і застосовуються виключно під час роботи з тонкими матеріалами, схильними до розшарування.
 • X – універсальні пилочки, що мають так званий «прогресивний» крок зубів. Вони підходять для розпилу як дерева, так металу і пластика. Але, все ж, якщо з матеріалами з деревини і пластика вони ще справляються, то з металом справа йде трохи гірше.
 • O – полотно з тонкою спинкою, яке відмінно підходить для криволінійного пропилу.
 • P – пилочки з товстою спинкою, які використовують для точних похилих різів.

Слід ретельно підходити до підбору даного параметра, адже, обравши не ту пилку, ви ризикуєте зіпсувати заготовку. Також від наявності додаткових параметрів залежить і ціна на продукцію.

Яку пилку купити для електролобзика: маркування

ТД Укрсервіс - купити пильне для електролобзика в Україні

В офіційному інтернет-магазині ТД Укрсервіс представлені пилочки для електричного лобзика за вигідними цінами. Купити якісний розхідники Ви можете по телефону, Email або замовивши через корзину сайту. В асортименті є продукція відомих торгових марок: BOSCHCMT. Вигідна ціна і відмінна якість всіх расхідників гарантовано, адже ТД Укрсервіс - офіційний дилер представлених брендів.

Порівняти ціни на пильні полотна для електролобзиків

30.03.2020 15:44:57
0
2634

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Електролобзик: основні правила використання

Електролобзик: основні правила використання

Електролобзик - важливий інструмент для дому та роботи У будівництві та ремонті існує окрема категорія інструментів, призначена для розпилювання різних матеріалів. Яскравим представником цієї лінійки є електричний лобзик. Він являє собою пильне полотно, взято в міцний ергономічний корпус зі зручною ручкою. Таким пристроєм можна обробити не тільки дерево, але також пластик, метал, кахель і інші ..

27.07.2018
0
1081
Маркування пелюсткових шліфувальних кругів Pferd

Маркування пелюсткових шліфувальних кругів Pferd

Пелюсткові диски для болгарки Абразивні диски є основним витратним матеріалом для болгарки або КШМ. Залежно від особливостей конструкції вони бувають різних типів і призначення. Серед шліфкругів особливе місце займають саме пелюсткові. Їх легко впізнати по краю поверхні, виконаної у вигляді віялових пелюсток. Такі насадки ідеально підходять для плоских і увігнуто-опуклих поверхон..

05.07.2019
0
2190
Типи алмазних дисків: суцільний, сегментний, турбо, турбо-сегментний

Типи алмазних дисків: суцільний, сегментний, турбо, турбо-сегментний

Відрізні диски використовуються, коли виникає необхідність зробити точний і рівний розріз на різних видах поверхні. Також їх застосовують для шліфування і заточування. Ріжуча частина являє собою диск з алмазним напиленням, яке покрите спеціальним розчином для додання робочого елементу особливої міцності. Що таке відрізний круг з діамантовою крихтою? Інструмент широко застосовується в парі з ..

24.01.2020
0
2835