Що краще для рубки дров - дровокол або сокира (колун)?

Чим краще колоти дрова

Наколоти дрова для опалення на зиму або ж підготувати кілька в'язок для літнього мангала - нехитре, на перший погляд, справу. Раніше вибір був не надто вже й великий - узяв колун і пішов колоти, поки є сили. У сучасному світі існує альтернатива таким вправам - бензиновий або електричний дроворуб. З його допомогою можна в одну мить переколотив навіть самі товсті колоди. Але чи завжди слід віддавати перевагу такій техніці, або, можливо, краще скористатися старим добрим сокирою? В цьому ми зараз і спробуємо розібратися, з'ясувавши, що ж краще купити - колун чи дровокол?

Як працюють колун і дровокол

Принцип роботи

Дровокол - це свого роду механізм, який складається з трьох основних частин - двигуна (внутрішнього згоряння або електричного), гідравлічної системи та леза. Ці три елементи з'єднані між собою в міцному металевому корпусі. Двигун приводить в дію гідравлічні блоки, які, в свою чергу, надають прискорення колоді. Колода налітає на лезо і розколюється на необхідну кількість більш-менш однакових частин (залежить від типу леза).

З сокирою все набагато простіше. Лезо, рухоме фізичним зусиллям з боку людини, прискорюється і налітає на колоду, розколюючи його на 2 або 4 частини.

Так ось, двигун має значно більшим силовим потенціалом, ніж людські руки, тому сила і швидкість руху теж будуть вищими. Як наслідок, великі масивні колоди буде легше перерубати саме за допомогою дровокола, а не колуна. Так що, якщо у Вас у дворі або на дачі лежать товсті колоди, краще купити бензиновий або електричний дровокол. У даній ситуації користі від нього буде більше, ніж від сокири.

Тип живлення дровокола - бензин, елекрика

Тип живлення - що краще вибрати?

Більшість дроворубів оснащені електричним двигуном, який має на увазі підключення до електромережі 220В або 380В. Іноді трапляється, що напруга в електромережі не стабільна, а то і зовсім відсутня, як така. Трохи інакше йде ситуація з паливними аналогами. Двигуну внутрішнього згоряння не потрібна електрика, але тоді Вам доведеться зробити певний запас пального і масла. При цьому слід врахувати, що далеко не завжди біля дачного селища або села буде розташована бензоколонка або заправна станція. Та й про чадний газ забувати не варто. З таким дроворубом в сараї Ви точно працювати не будете.

Припустимо, Вам потрібно наколоти дров для опалення дачі або заміського будинку, де немає електрики. У такому випадку, краще взяти з собою перевірений і гостро заточений колун. Адже дров, швидше за все, знадобиться максимум на кілька днів. А морочитися з дроворубом заради кілька колод безумовно не варто.

Габарити і особливості зберігання сокири-колуна

Габарити і особливості зберігання

Дроворуби і як і будь-який інший механізм, вимагають певного обслуговування: періодична зміна масла, перевірка гідравлічних блоків і все робочих вузлів і т.д. До того ж, більшість моделей по висоті досягають людського зросту. Тому для їх зберігання необхідно відвести певне місце, захищене від зайвої вологи і пилу.

Колун ж багато простору не займає і цілком поміститься на полиці для інструментів або в куті сараю або гаража.

Тому, якщо Ви не часто займаєтеся рубкою деревини, то краще купити сокиру для колки дров.

Ціни на дроворуби і колуни

Вартість

Вирішуючи, що ж купити - сокиру або дровокол, слід звернути увагу на ціни. Звичайний колун з дерев'яною ручкою для колки дров будинку або на дачі обійдеться не більше 1000 грн (якщо, звичайно, купити хороший інструмент, а не китайську безіменну штамповку за 200 - 400 грн). Сокира з держаком зі скловолокна обійдеться дорожче - від 1500 грн до 3000 грн. При цьому слід врахувати, що скловолокно, на відміну від дерева, значно стійкіше до екстремальних погодних умов.

Ціни на електричні дроворуби починаються від 10000 грн (невеликі малопотужні моделі) і можуть досягати 40 - 50 тис (потужна промислова техніка). Устаткування з паливним двигуном, як правило, трохи дорожче, ніж з електричним.

Що краще купити - дровокол або сокиру для колки дров?

Так, що ж купити - дровокол або колун?

Виходячи з вище викладених доводів, ми прийшли до висновку, що дровокол слід купувати тільки в тих випадках, коли:

  • необхідно перебити велику кількість колод;
  • колоди занадто габаритні і масивні, щоб колоти їх вручну;
  • Ваш бюджет дозволяє придбати відносно не дешеве обладнання.

У всі ж інших випадках краще купити колун для рубки дров.

В інтернет-магазині ТД Укрсервіс представлений широкий асортимент дроворуби і колуна, купити які можна за цілком вигідною ціною. В каталозі є продукція таких відомих торгових марок, як HUSQVARNAJUCOAL-KOScheppach и Texas.

Порівняти ціни на дроворуби

17.04.2020 11:46:20
0
2842

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Дроворуби для рубки дров: основні критерії вибору

Дроворуби для рубки дров: основні критерії вибору

Пристрій для рубки дров У сучасному світі все більш популярною стає тенденція використання екологічно чистого палива, яке залишає по-мінімуму відходів. Одним з видів альтернативного палива - дрова. Вони практично дотла перегорають в топках різних пічок і твердопаливних котлів. Дим же, який виділяється при їх згоранні, менш токсичний, ніж від згоряння більшості інших речовин. Перед ..

30.11.2018
0
1646
Як правильно вибрати сокиру для дому та дачі

Як правильно вибрати сокиру для дому та дачі

Потрібний інструмент для будинку, дачі або майстерні Сокира – ручний інструмент, який часто використовують для наступних цілей: обробка деревини; рубка гілок; прибирання і розчищення саду. У конструкції передбачена рукоять з прикріпленим гострим лезом. Варто ознайомитися з інформацією про те, які бувають сокири, щоб вибрати оптимально відповідний для користувача варіан..

11.02.2019
0
7223
Топ-5 професійних бензопил

Топ-5 професійних бензопил

  Бензопила — поширений спеціалізований інструмент для валки дерев. Його широко застосовують в садівництві, фермерстві або лісової промисловості. Пристрій являє собою пилку з шиною і ланцюгом, а також двигуном внутрішнього згоряння, який приводить в дію інструмент. Чи варто купувати проф. бензопилу? Всі інструменти діляться на побутові, напівпрофесійні і&nbs..

20.01.2020
0
8372
Як косити мотокосою

Як косити мотокосою

Під час літнього періоду особливо гостро стоїть питання прибирання трави, бур'янів та іншої рослинності, яка може псувати загальний вигляд домашнього ландшафту. Для цих цілей існує безліч різних пристосувань, але одннім з найпопулярніших і перевірених є мотокоса. Купити її можна практично в будь-якому магазині сільгосптехніки або в інтернет-магазині ТД Укрсервіс. Як косити траву ..

05.06.2020
0
2386
Ланцюгові бензопили: плюси і мінуси

Ланцюгові бензопили: плюси і мінуси

Бензопила – спеціалізований інструмент, який є незамінним при обробці деревини. Сучасний ринок представляє безліч моделей інструменту, які підходять для виконання побутових і професійних завдань. Перш ніж купити бензопилу від певного виробника, необхідно розібрати, які плюси і мінуси є у даного виду агрегату. Переваги інструменту Головним достоїнством бензинових моделей вважа..

19.10.2020
0
1165