ЗІЗ: як захистити органи дихання

Правильний захист органів дихання

У житті існує безліч ситуацій, при настанні яких важливою стає захист органів дихання. Серед них можна виділити:

  • утворення чадного газу під час загоряння в приміщенні або на природі;
  • випаровування хімічних або токсичних речовин на виробництві;
  • витік забруднених матеріалів;
  • проведення рятувальних робіт при аварії;
  • підвищений рівень задимлення або пилоутворення.

Для безпеки здоров'я передбачені спеціальні вироби. До засобів індивідуального захисту органів дихання відносяться протигази і респіратори, що застосовуються при забрудненому повітрі або при недостатньому обсязі кисню. Важливо знати, в якій ситуації використовувати окремий тип.

Тип респіратора: фільтруючий або ізоляційний

ЗІЗ відрізняються за різними параметрами. Їх можна розділити на ізоляційні і фільтруючі засоби захисту органів дихання. Відмінність полягає в механізмі роботи.

Для функціонування першого використовується автономне джерело кисню (балон або патрон), у другому спеціальний фільтр (залежить від розміру часток забруднювача) очищає повітря, роблячи його придатним для потрапляння в легені. Також є варіанти, що функціонують одночасно в обох режимах.

Тип шкідливої речовини: протипилові і протигазові

Залежно від призначення, конструкції діляться на:

  • Протипилові, чиє основне завдання - захист органів дихання від пилу. Для їх виготовлення застосовують еластичні тонковолокнисті матеріали.
  • Протигазові - не пропускають пари хлору, фосфору, бензину і ацетону.
  • Газо- і пилозахисні - не дають проникнути в легені одночасно газам і аерозолів.

Найбільш ефективні засоби захисту органів дихання під час пожежі - першого виду. В інструкції вказується максимальний вловлюваний діаметр частинок.

Конструкція респіратора

Виділяють 2 види ЗІЗ:

  • Напівмаска. На передній частині розташований елемент, що фільтрує шкідливі речовини. Поділяються на 3 класи по здатності зупиняти: перший - до 4 (грубозернисті речовини), другий - до 12 (тверді і рідкі аерозолі), третій - до 50 ГДК (дрібнодисперсні частинки, віруси, бактерії, радіоактивний пил). Також вони бувають одноразовими і багаторазовими, формованими і неформованими - щільно прилягають до обличчя тверді вироби або круглі варіанти, які необхідно розгладжувати при надяганні.

  • Респіратор для захисту органів дихання. Повною мірою ізолює особа, рятує не тільки від отруйних речовин, але і від бризок небезпечних рідин, здатних пошкодити шкіру. Сорбенти і фільтри користувач змінює самостійно.

2-й варіант більш надійний і економічний - немає необхідності в заміні всієї конструкції, досить зняти і поставити новий фільтр.

«ТД Укрсервіс» - інтернет-магазин респіраторів

У магазині «Укрсервіс» можна купити ЗІЗ органів дихання, інші засоби і інструменти високої якості. В асортименті представлені моделі різних брендів, серед яких можна виділити Standart3M. Фахівці допоможуть визначитися з вибором, дадуть відповідь на питання, що цікавлять.

 

15.02.2019 13:55:57
0
1404

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Захисний одяг Ardon: огляд асортименту

Захисний одяг Ardon: огляд асортименту

Робота на різних видах підприємств включає в себе взаємодію з потенційно небезпечними речовинами. Виникає необхідність використання уніформи, яка забезпечує високий рівень захисту від впливу зовнішніх факторів. До такого виду одягу висуваються особливі вимоги, згідно з якими вона повинна бути зшита. За умови дотримання норм виготовлення вона здатна знизити ймовірність отримання травм. Ardon - в..

08.11.2019
0
1354
Респіратор якого класу захисту краще вибрати

Респіратор якого класу захисту краще вибрати

Індивідуальний захист органів дихання Робоче середовище багатьох виробництв відрізняється підвищеною небезпекою для органів дихання. Для зниження негативного впливу шкідливих речовин на здоров'я людини необхідно використовувати спеціальні засоби індивідуального захисту. Якщо в робочій атмосфері концентрація небезпечних випарів, парів або газів перевищує допустиму норму, то роботодавець..

23.03.2020
0
6452
Огляд обладнання для алмазного свердління бетону від GTM

Огляд обладнання для алмазного свердління бетону від GTM

GTM – торгова марка, яка недавно з'явилася на будівельному ринку України. Виробник є власним брендом ТД «Укрсервіс». Офіційно компанія була зареєстрована в 2019 році. Виробництво продукції здійснюється в Китаї на спеціалізованих заводах із сучасною технологічною базою. Досвідчені інженери заводу ретельно контролюють процес виробництва. Вони самостійно тестують зразки ..

11.09.2020
0
885