Віброобладнання для ущільнення піску, грунтів, щебінки та інших будматеріалів затребувано під час практично всіх видів будівельних і дорожньо-ремонтних робіт. З його допомогою готують основу під укладання асфальту, рівняють дно траншей під фундамент і т.д. Найпопулярнішими в цій категорії будівельної техніки є вібротрамбовки (віброноги) та віброплити. Вони мають схожий принцип дії, тому їх часто плутають і видають одне за інше. Але це не зовсім вірно. У цій статті ми з Вами розберемося, що таке віброплита і в чому полягають її відмінності від вібротрамбовки.

Сфера застосування
Перше, у чому потрібно розібратися, це те, для чого використовують те чи інше обладнання. Вібротрамбовки вибирають в основному для тих видів робіт, де більш габаритна віброплита просто не поміститься. Ширина її підошви в більшості випадків становить від 350 мм і може досягати 600-650мм. А ось підошва віброноги в основному не перевищує 280-300 мм в ширину. Наприклад, вам потрібно утрамбувати вузьку траншею під укладання труби. Якщо для цього купити вібраційну плиту, то, швидше за все Ви її туди просто не пропхаєте. Зате для трамбування щебеню чи піску на відритому просторому майданчику даний тип будівельної техніки підійде цілком.

Потужність
Віброплити оснащені більш потужними двигунами, ніж їх малогабаритні аналоги. Наприклад, модель Masalta MS330-4 має потужність 9 к.с, в той час, як найпотужніша вібротрамбовка даного виробника (Masalta EMR70H) не перевищує 5.5 к.с. Це варто врахувати під час вибору вібротрамбовочного обладнання для того чи іншого типу будівельних робіт. Адже, скажімо, для укладання асфальту знадобиться більш потужна модель, ніж для тротуарної плитки. Від цього показника часто залежить і ціна техніки. Тому вартість бензинової віброплити, як правило, в декілька разів може перевищувати ціни на вібротрамбовки.

Продуктивність
Продуктивної вібротрамбовочного обладнання визначається площею м², яку вони можуть утрамбувати за годину. Цей показник багато в чому залежить від двигуна, габаритів трамбувальної підошви і будівельного матеріалу. Наприклад, віброплита Masalta MS90-4 з бачком для води і транспортувальними колесами може обробити до 600м²/г, а бензинова іибротрамбовка Masalta MR60H не більше 200м²/г. Як бачимо, різниця в 3 рази. Наприклад, на утрамбовку дрібнішого будматеріалу (пісок, відсів) може знадобиться більше часу, ніж на щебінь.

Сила ущільнення
На час проведення робіт також впливає і сила ущільнення. Чим вона вища, тим швидше і якісніше буде відбувається трамбування. У більшості віброніг сила ущільнення не перевищує 15kH, в той час, як віброплити можуть мати показники 19.8, 25 і навіть 38-40 kH. Природно, це також сильно впливає на ціни даної техніки.

Так, що ж вибрати?
Ось ми і розглянули основні відмінності між вібраційними трамбувальними плитами і бензиновими вібротрамбовками. Отже, якщо Вам потрібна техніка для роботи в обмеженому просторі, то вібронога - саме те, що слід вибрати. Для тривалих робіт на відкритій місцевості краще взяти бензинову віброплиту.
Радимо звернути увагу на вібротрамбовочне обладнання Masalta. Воно виготовлене в Китаї, що позитивно відобразилося на ціні. Але якість роботи від цього нітрохи не постраждала, адже весь модельний ряд, представлений в інтернет-магазині ТД Укрсервіс, оснащений японськими двигунами Honda. Більше корисної інформації по кожній моделі Ви можете знайти в електронному каталозі Masalta.
Порівняти ціни на вібротрамбовки і віброплити