Поради експертів: як правильно зробити крапельний полив грядок

Що являє собою крапельний полив

На сьогоднішній день вода стає дуже цінним ресурсом. Для того, щоб використовувати його максимально ефективно в садівництві застосовують системи автоматичного зрошення. Вони дозволяють не тільки заощадити час і зусилля на полив грядок або газонів, але також підвищити врожайність, уникнувши можливого перезволоження грунту (як, наприклад, при використанні звичайних поливальних шлангів).

Система крапельного поливу являє собою гнучкий шланг, який рівномірно розподіляє водні потоки по всій території зрошення. Він може бути виконаний у вигляді:

  • стрічки;
  • трубки;
  • розсіюючого спрею.

Тому, перш ніж вибрати систему крапельного поливу, слід врахувати особливості умов експлуатації. У цій статті експерти ТД Укрсервіс підготували кілька рекомендацій, як ефективно поливати грядки з допомогою крапельного поливу.

Спеціальні добрива

Ціна системи крапельного поливу досить висока, проте її ефективне використання повністю окупляється. До того ж, якщо вносити разом з водою спеціальні мікродобрива (цей процес називається фертигація) можна підвищити їх ефективність більш ніж на 90%. Завдяки фертигації ви отримуєте рівномірне поширення корисних елементів. Як наслідок, вони набагато краще вбираються кореневою системою рослин, надаючи благотворний вплив на їх ріст і розвиток.

Графык

Щоб домогтися максимальної ефективності зрошення, величезне значення має питання, скільки поливати крапельним поливом? Важливо дотримуватися оптимальний графік, починати полив через 2 години після сходу сонця і припиняти - за 2 години до заходу сонця. Оптимальна доза рідини в світлий час доби становить 100-150 мл.

Температура води

При використанні зрошення в теплиці важливо правильно підібрати температурний режим води. Для запобігання розвитку різних захворювань, а також щоб уникнути температурного шоку у рослин, температура води повинна бути на рівні 20-30 градусів Цельсія.

Розміщення ліній системи на грядці або під нахилом

Найчастіше зрошувані ділянки знаходяться під ухилом. В такому випадку капілярні лінії краще розмістити перпендикулярно (під нахил), а бак з водою встановити на найвище місце, на висоті не менше 1 м над землею.

Якщо ви збираєтеся використовувати приховану систему зрошення, яка буде проходити під грядкою на глибині до 5 см, слід подбати про те, щоб отвори крапельниць були очищені від грунту. Таким чином ви уникнете можливих засмічень. Також рекомендується використовувати спеціальні механічні фільтри.

Тримати під контролем рівень води в ємності

Перед тим, як використовувати крапельний полив з накопичувальної ємності, слід переконатися, що води в ній буде досить для 1 сеансу.

ТД Укрсервіс - все для крапельного поливу за найкращими цінами

Інтернет магазин ТД Укрсервіс пропонує широкий асортимент комплектуючих для систем зрошення Senkron и Укребаінвест за цінами і з гарантією від виробника. Менеджери компанії не тільки підкажуть скільки коштує стрічка для краплинного поливу, але і підберуть найбільш оптимальний варіант, виходячи з ваших вимог.

 

01.07.2019 10:06:21
0
1819

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Як правильно зберігати садові шланги для поливу

Як правильно зберігати садові шланги для поливу

Без поливального шланга садівником бути не можна В арсеналі кожного дачника і садівника обов'язково повинен бути хороший шланг. Це універсальна річ, яку можна використовувати не тільки для поливу рослин, але і для багатьох інших господарських цілей (наприклад, щоб помити машину). Зазвичай вони призначені для тривалої експлуатації, тому їх термін придатності може досягати від 3 до 5 років і ..

05.11.2018
0
4609
Організація крапельного поливу теплиці, саду та городу

Організація крапельного поливу теплиці, саду та городу

Що таке крапельний полив З початку 60-х років минулого століття почав застосовуватися спосіб крапельного зрошення. Він виявився досить ефективний у порівнянні зі стандартними системами поливу, тому широко розповсюдився в багатьох країнах. Перед початком використання необхідно розібратися, як користуватися крапельним зрошенням. На відміну від дощувача, система крапельного полив..

12.04.2019
0
2677
Візок, котушка для садового шланга ‒ плюси та мінуси

Візок, котушка для садового шланга ‒ плюси та мінуси

Шланги є практично на кожній ділянці. Вони необхідні подачі життєво необхідної рослинам рідини. Не всі користувачі знають, як правильно зберігати садовий шланг. Це призводить до виникнення незручностей під час змотування, переміщення виробів. Для правильного зберігання можна придбати котушку або візок для садового шланга. Вони забезпечують комфорт використання, акуратний вигляд ділянки, зручне ..

24.06.2019
0
2224
Пістолет для поливу саду і дачі: що це?

Пістолет для поливу саду і дачі: що це?

Поливальні пістолети для дачі незамінні в спекотну пору року. Вони дозволяють врятувати рослини від вигорання під палючим сонцем. Використання стандартних шлангів призводить до нерівномірного розвитку кореневої системи, а такі вироби дають можливість зберегти життя, здоров'я культур. Для невеликих ділянок використовуються лійки, пістолети для поливальних шлангів ж стають оптимальн..

08.07.2019
0
1256
Управління поливом Claber: огляд асортименту

Управління поливом Claber: огляд асортименту

Автоматизовані системи для поливу призначені для зрошення саду та городу. Завдяки можливості програмування інтенсивності та періодичності подачі струменя можна значно знизити витрати на оплату водопроводу. Налаштування механізму запуску здійснює автоматичний полив квітів і газону по заданих параметрах. Claber є сертифікованим італійським брендом. Це означає, що всі етапи виробництва в..

30.09.2019
0
1441
Основні типи шлангів для поливу

Основні типи шлангів для поливу

Садовий шланг - невід'ємний атрибут кожного городника, садівника, просто дбайливого господаря. З його допомогою можна організувати полив практично будь-якого земельної ділянки і не важливо, чи це великий город, сад біля будинку або квіткова клумба. Поливальні шланги бувають різних видів. Залежно від поставленого завдання, розміру ділянки або ж кліматичних умов, необхідно вибрати той чи ін..

19.06.2020
0
1548