Гідроакумулятор призначений для підтримки оптимального тиску в системі водопостачання. Гідробак виконує захисну функцію, так як без нього неконтрольована зміна напору викликала б постійне спрацьовування реле. Крім підтримки і плавної зміни тиску, пристрій забезпечує:
Більш того, в парі з реле тиску і занурювальним або поверхневим насосом можна створити повноцінну автоматичну станцію.

Конструкційні особливості апарату
У порівнянні зі звичайним накопичувальним баком, гідроакумулятор відрізняється більш складною конструкцією, з чим і пов'язані його розширені функціональні можливості. Таким чином, агрегат складається з:
-
Мембрани, що розділяє бак на дві камери. Одна половина наповнюється водою, а в другу підкачуються повітря або інертний газ. Саме завдяки такій конструкції з'являється можливість контролювати натиск води.
-
Манометра, який відображає тиск в приладі.
-
Отвори, через яке за допомогою насоса рідина надходить всередину корпусу.
-
Спеціального крана, через який можна спустити зайве повітря з камер.
Найчастіше корпус гідроакумулятора виготовляють з нержавійки.
Принцип роботи апарату
Подача води в мембрану гидробака здійснюється через насос. Мембрана, в свою чергу, повільно розтягується– в цей момент відбувається плавне підвищення тиску води і повітря в обох камерах. Тиск буде зростати до тих пір, поки не досягне порога, зазначеного в налаштуваннях приладу.
Коли досягається максимум, реле відключає подачу води. З початком водозабору мембрана стискається, а вода направляється до споживача. Тиск поступово падає до мінімального значення, зазначеного в автоматиці пристрою. При досягненні цього показника насос включається і знову починає наповнювати камеру водою.
Види обладнання
Класифікація приладів відбувається за наступними критеріями:
-
Способу установки. Виділяють горизонтальні и вертикальні моделі. Найчастіше агрегати до 50 літрів встановлюються горизонтально, а гідроакумулятори від 100 літрів – вертикально. Це дозволяє зберегти більше вільного простору.
-
Об `єму бака. Від цього параметра залежить, які запити споживача зможе задовольнити напірний агрегат. Так, бак на 50-100 л підходить для виконання щоденних побутових потреб. А якщо необхідний запас води, тоді слід вибирати ємності від 200 л.
Крім цього, в залежності від типу накопичення енергії, розрізняють прилади з механічним або пневматичним накопичувачем. У перших видах накопичення рідини і її повернення відбуваються за рахунок енергії стислої пружини, а в останніх – за рахунок стисненого газу.

Де купити якісний гідроакумулятор?
В ТД «Укрсервіс» представлений широкий асортимент гідроакумуляторів з нержавійки або сталі на 24, 50 або 100 л. На онлайн-вітрині можна знайти довговічні моделі гідроакумуляторів від брендів з Італії, Китаю та України. Інтернет-магазин є офіційним імпортером ТМ Aquatica и Kitline, тому клієнтам доступні низькі ціни.
Порівняти ціни на гідроакумулятори