Як правильно вибрати поверхневий насос для поливу

Полив — обов'язкова умова догляду за рослинами. В такому випадку стане в нагоді поверхневий насос для води, призначений для дачі та городу. Як правильно налаштувати полив залежить від початкових умов і специфіки пристрої.

Правильно підібрана модель — ефективний полив

Саме з розумом підібране устаткування забезпечить якісне зволоження рослин і вбереже їх від пересихання, що і потрібно для поливу дачі і саду. Тому важливі такі параметри:

 1. присутність або відсутність в рідині домішок;
 2. площа ділянки;
 3. потужність.

Поверхневий насос підійде для поливу території з бочки або неглибокого колодязя.

Як вибрати поверхневий насос для поливу: вихровий і відцентровий типи

Вихровий і відцентровий типи

В основі механізму вихрового типу лежить робоче колесо, до якого приєднуються лопатки. Цей вид має наступні переваги:

 • натиск в 7 разів могутніше, ніж у відцентрового;
 • функціонування з газорідинними сумішами;
 • використання імпелеру.

Вихровий тип також має недоліки:

 • ККД до 45%;
 • використання тільки чистої води;
 • передчасний знос при роботі з абразивними частинками.

Конструкція відцентрових моделей реалізована за допомогою установки декількох робочих коліс з окремими робочими камерами на один вал. Переваги цього виду:

 1. високий коефіцієнт ККД;
 2. великі обсяги;
 3. низька ціна на поверхневий насос для поливу.

Недоліки відцентрових зразків:

 • низький ККД при роботі з в'язкими рідинами або невеликими обсягами;
 • схильні до кавітації;
 • необхідність заливки вологи перед початком роботи.

Вихровий тип краще підходить для роботи з високими тисками і чистої рідиною. А ось купити відцентровий поверхневий насос варто для великих обсягів і середніх напорів. Тобто, підбір техніки залежить тільки від потреб і початкових умов території.

Як вибрати поверхневий насос для поливу: потужність і продуктивність

Вибір потужності

Кількість споживаних Ватт — один з важливих чинників при виборі поверхневого насоса для поливу городу. Від характеристик відстані від джерела рідини до ділянки, наявності або відсутності розгалужень і переходів залежить, як краще поливати город.

Двигуна 370 Вт цілком достатньо для дачно-городнього зрошення. Gardena 3000/4 Classic з двигуном 600 Вт підійде для невеликої області. AL-KO Jet 3500 Classic потужністю в 580 Вт призначений для більшої площі зволоження грунту.

Важливість продуктивності

Ефективність грає ключову роль для поливу дачі та городу поверхневим насосом. Рекомендована кількість вологи — 6 л, потрібно помножити на площу ділянки, наприклад, на 300 квадратних метрів. Таким чином, отримуємо 6 * 300 = 1800 л / год.

Наприклад, зразок Werk QB-60 відповідає цим параметром продуктивності. При необхідності покупки з запасом підійде Aquatica Leo 775355 з показником в 5100 л / год.

Як вибрати поверхневий насос для поливу: натиск

Як розрахувати потрібний напір

Чим більше показник, тим вище можлива висота подачі води. Наприклад, глибина колодязя — 10 м, а довжина шланга 20 м, потрібно додати ще 20% запасу на вигини і ще 15 м за рахунок того, що вода повинна не витікати, а розпирскуватися. В результаті отримуємо 51 м тиску. У разі подачі на відстань параметр варто помножити на 10.

Цьому значенню відповідає Aquatica Leo 775325 з тиском води в 55 м. Зазвичай, для невеликих побутових потреб вистачає показника 35 м. Тому насос Al-Ko JET 3000 Classic стане вдалим рішенням для дачі. Від даної характеристики відштовхується формування ціни на поверхневий насос для поливу.

ТД Укрсервіс – якісна продукція в Україні

В інтернет-магазині представлений асортимент брендів AL-KOAquaticaGardena та Werk. Вся продукція сертифікована. Менеджери допоможуть вибрати і купити поверхневий насос в Україні.

Порівняти ціни на насоси для поливу

03.04.2020 11:44:53
0
2228

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!

Рекомендовані статті

Як правильно вибрати насос для поливу дачі

Як правильно вибрати насос для поливу дачі

Дача - просто рай для тих, хто любить різну рослинність, будь то квіти, ягоди, дерева, фрукти або овочі. Але для того, щоб все це проросло, необхідно налаштувати ефективний полив. Як правило, хто чим може, тим про поливає. Але якщо ви - професіонал своєї справи і підходите до поливу дачі з усією серйозністю, насос для перекачування води - саме те, що Вам в цьому дуже сильно допоможе. Адже, прав..

17.12.2018
0
3627
Який шланг вибрати для поливу дачі або саду

Який шланг вибрати для поливу дачі або саду

Як вибрати якісні поливальні шланги Зелені насадження надають особливий затишок присадибній ділянці і радують око її власників. Для того, щоб підтримувати активну життєдіяльність рослинності, за нею необхідно правильно доглядати. Організована система зрошення — кращий догляд за зеленню в саду. Садовий гумовий шланг — важливий атрибут поливу Забезпечити ефективний полив тер..

06.03.2020
0
1515
Як вибрати таймер для поливу

Як вибрати таймер для поливу

Таймер автополиву Сучасні технології істотно полегшують працю людини на дачі, а також на присадибних ділянках. На сьогоднішній день є всі можливості максимально автоматизувати більшість процесів (в тому числі систему зрошення). Купити таймер для автополиву – значить повністю вирішити проблему з подачею води для теплиць, клумб і газонів. Саме він дозволить вам грамотно і ефективн..

20.03.2020
0
1508
Як продовжити термін експлуатації шланга для поливу

Як продовжити термін експлуатації шланга для поливу

Рано чи пізно кожен садівник або городник стикається з тим, що поливочний шланг втрачає свої властивості. Тому відбуваються часті розриви і протікання води під час зрошення. Багато хто намагається чинити такі поломки самостійно. Хто використовують ізоляційну стрічку, хто накладає гумові шини, але все в кінцевому рахунку зводиться до того, що шланг доводитися викидати. Щоб таке траплял..

22.06.2020
0
1439
Які бувають види садових шлангів, в залежності від матеріалу

Які бувають види садових шлангів, в залежності від матеріалу

Зелені насадження є невід'ємною частиною дачної ділянки. Для їх активного росту необхідно організувати якісний полив. Забезпечити всю ділянку водою за допомогою лійок дуже складно та затратно по часу.  Шланги для зрошення присадибної території – простий інвентар, який незамінний при поливі рослин. Залежно від матеріалу виготовлення виділяють кілька видів поливальних шлангів, як..

10.07.2020
0
984
Поверхневий насос: сфери застосування, характеристика і типи

Поверхневий насос: сфери застосування, характеристика і типи

Поверхневий насос для свердловин – це спеціалізоване обладнання, що використовується для відкачування води. Особливо прилад популярний серед власників дачних ділянок, так як він дозволяє викачувати воду з колодязів для забезпечення будинку або поливу городу. Крім цього, апарат можна застосовувати для викачування рідини із затопленого погреба або при висушуванні басейну. Слід пам'ята..

11.12.2020
0
1518